Kierowco uważaj na ptaka...

Na drodze niczego nie można być pewnym. Zagrożenie może się czaić wszędzie, wzmożona czujność nie zawsze okazuje się wystarczająca. Przekonał się o tym 32-letni poznaniak, który dostawczym citroenem podróżował po jednej z otoczonych lasami dróg w województwie lubuskim.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo po tym, jak do jego samochodu przez otwarte okno niespodziewanie... wleciał dzięcioł.

Kierowcy feralnego citroena nic się nie stało. Zabłąkany ptak nie miał jednak tyle szczęścia. Jak powiedział Artur Chorąży z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, "podczas oględzin policjanci znaleźli martwego dzięcioła w samochodzie". Nie udało nam się uzyskać informacji co do tego, czy ptak był trzeźwy.

Reklama

Jest chyba pierwszym w historii dzięciołem, który zginął po zderzeniu z przydrożnym drzewem...

***

W południe doszło do kolejnego dziwnego wypadku. Do rowu na trasie pod Mostkami zjechał ciężarowy mercedes i wywrócił się. "Podczas jazdy do kabiny dostała się osa i użądliła kierowcę w ramię, wtedy mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem" - opowiada szef świebodzińskiej drogówki kom. Rafał Wawrzyniak. Na szczęście kierowca, poza użądleniem, nie ucierpiał.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony