Kierunkowskaz? A po co?

To niewiarygodne, jak wiele elementów wyposażenia samochodów jest zupełnie zbędnych. Weźmy takie kierunkowskazy.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Prawdziwi kozacy, a takich nam nie brakuje, nie używają ich z zasady.

Zdjęcie

/poboczem.pl

Zdjęcie

/poboczem.pl

Zdjęcie

/poboczem.pl

Lawirują między autami w przekonaniu, że czynią to tak szybko i sprawnie, że jakakolwiek sygnalizacja byłaby tylko niepotrzebnym zawracaniem głowy.

Przemożny wstręt do migaczy wykazują również tzw. miejscowi, czyli kierowcy, poruszający się wyłącznie w pobliżu własnego obejścia. Taki delikwent wychodzi z założenia, że po co ma sygnalizować zamiar zmiany pasa ruchu, skoro i tak wszyscy wiedzą, że on tu mieszka i zaraz będzie skręcał. Miłośnicy środowiska naturalnego działają z pobudek ideologicznych. Wiadomo, że każdy dodatkowy odbiornik prądu w aucie, taki jak właśnie kierunkowskazy, zwiększa zużycie paliwa, a co za tym idzie emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Oszczędzając migacze przyczyniamy się zatem do zmniejszenia ryzyka wystąpienia globalnych zmian klimatycznych na Ziemi.

Reklama

Przy całej niechęci do używania kierunkowskazów przyznajemy szczerze, że niekiedy się jednak one przydają, i to wszystkim: kozakom, miejscowym, Zielonym. Wtedy, gdy zatrzymując się w miejscu gdzie zatrzymywać się nie wolno, włączamy światła awaryjne. Albo chcemy za ich pośrednictwem podziękować innym kierowcom, że nie zmiażdżyli nas, gdy wyjeżdżaliśmy z podporządkowanej na główną, choć przecież mogli. A co, niech postronni widzą, że mają do czynienia z kulturalnymi Europejczykami!

***

Redakcja serwisu Poboczem.pl nie ponosi odpowiedzialności za wyrażane w komentarzach słowa (a także czyny) osobników, których IQ i poczucie humoru nie pozwoliło, na przyswojenie treści artykułu...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony