Kolejny motocyklista jeździ po centrum handlowym

Wygląda jednak na to, że spotkają go konsekwencje i to dość surowe. Oby tym razem tak faktycznie było.

Zdjęcie

Idiotę na motocyklu musieli przepuszczać w drzwiach klienci galerii /Policja
Idiotę na motocyklu musieli przepuszczać w drzwiach klienci galerii
/Policja
Poważne zarzuty za jazdę motocyklem po galerii handlowej

Policja w Tarnowie ujęła kretyna, który na motorze jeździł po galerii handlowej. Swoje wyczyny nagrał i wrzucił do sieci. Wpadli również jego koledzy. czytaj więcej

Pamiętacie może historię pewnego idioty, który wpadł na "genialny" pomysł urządzenia sobie przejażdżki motocyklem po galerii handlowej w Tarnowie? Całą akcję zaplanował dokładnie i nawet poprosił kolegów, aby stanęli na trasie przejazdu i nagrali "przebitki" do głównego materiału wideo, który kręcił z kamery umieszczonej na kasku. Jak większość tego typu "pomysłowych" osób, dość szybko wpadł on w ręce policji.

Na początku wydawało się, że zakończenie tej sytuacji będzie swego rodzaju pokazem skuteczności organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Policja szybko zidentyfikowała motocyklistę, a także kolegów, którzy mu pomagali - w sumie dziewięć osób. Postawiono im poważne zarzuty narażenia ludzi na niebezpieczeństwo, zagrożono 3 latami więzienia i postawiono przed sądem.

Reklama

To znaczy chciano postawić, ale we wszystkim przeszkodził... prokurator. Uznał, że ze względu na młody wiek (17 lat) oraz dotychczasową, nieposzlakowaną opinię, wystąpi z wnioskiem o warunkowe umorzenie sprawy. Tak też się stało i motocyklista uniknął jakichkolwiek konsekwencji swojego czynu.

Jaki z tego wniosek? "Hulaj dusza - piekła nie ma" chciałoby się zakrzyknąć i tak też zrobił kolejny młodzieniec, tym razem 19-letni. Postanowił on urządzić sobie "rajd" po Bydgoszczy - jeździł chodnikami, ścieżkami rowerowymi, po przejściach dla pieszych i po torowisku. Nie omieszkał także odwiedzić centrum handlowego.

W przeciwieństwie do poprzedniego bohatera, wykazał się on nieco większym "rozsądkiem". Do całej akcji nie angażował znajomych, odkręcił tablicę rejestracyjną, a filmu ze swoim wyczynem najpewniej nie zamierzał publikować. W niczym mu to jednak nie pomogło.

Idiota z galerii. "Widzicie? Wiedziałem, że nic mi nie zrobią"

​Jesteś pełnym fantazji nastolatkiem, twój młody organizm nieustannie domaga się kolejnych dawek adrenaliny, chciałbyś więc zaszaleć, zaimponować rówieśnikom i rówieśniczkom, ale boisz się konsekwencji swoich czynów? Spokojna głowa, bowiem zawsze możesz liczyć na wyrozumiałość organów ścigania. czytaj więcej

Ktoś zgłosił na policję, że jakiś wariat jeździ motorem po galerii handlowej, co zostało nagrane na monitoringu. Na tej podstawie funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy, a podczas zatrzymania znaleźli również film z zapisem całego przejazdu "pomysłowego" motocyklisty. Okazało się, że w ciągu 20-minutowej przejażdżki popełnił on 34 wykroczenia, w tym znacznie przekraczał prędkość. Przykładowo na filmie widoczny jest znak ograniczenia prędkości do 30 km/h, podczas gdy prędkościomierz jednośladu pokazuje 90 km/h.

19-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem i miejmy nadzieję, że tym razem proces się odbędzie i sprawca zostanie ukarany. Ale nawet jeśli tak się stanie, to i tak będziemy się zastanawiać czy gdyby nie wykroczenia drogowe, zostałby uznany winnym. Przykład z Tarnowa pokazuje, że nawet długi rajd pomiędzy klientami centrum handlowego nie jest czynem społecznie szkodliwym.

"Rajd" motocyklem po Bydgoszczy /Policja

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony