Kolejny nasz czytelnik wygrał z policją! I chełpi się tym

Witam droga redakcjo, przeczytałem artykuł "Nie daj się mundurowym. Oni mogą się mylić!" i chciałem się podzielić z Wami moją historią.

Zdjęcie

Czy ze zdjęć z  nieoznakowanych  samochodów  GITD z fotoradarami też da się wybronić? /Fot. Jan Bielecki /East News
Czy ze zdjęć z nieoznakowanych samochodów GITD z fotoradarami też da się wybronić?
/Fot. Jan Bielecki /East News

Policja zrobiła mi zdjęcie, na którym nie można było stwierdzić na 100%, że to ja kierowałem. Nie przyjąłem go i sąd skazał mnie z automatu wyrokiem nakazowym bez jakiejkolwiek rozprawy, dostałem 500 zł mandatu i 100 zł kosztów sądowych.

Odwołałem się od tej decyzji i poszedłem do sądu. Na rozprawie powiedziałem, że owszem jeździłem w tym dniu samochodem, który zarejestrował fotoradar, ale również w tym dniu jeździł też mój brat i powiedziałem, że nie rozpoznaje się na tym zdjęciu.

Reklama

Brat na drugiej rozprawie powiedział, że jeździł w tym dniu moim samochodem, ale nie rozpoznaje się na tym zdjęciu, ponieważ jest niewyraźne.

Jaki był efekt widać na załączonym wyroku :) 

Zdjęcie

. /
.
/

Pozdrawiam, Leszek. 

A oto reakcja na ten list kolejnego czytelnika. Publikujemy ją w całości.

Droga redakcjo, nie da się obojętnie przejść obok tego co zawarliście w artykule: Kolejny nasz czytelnik wygrał z policją! Cieszmy się, że gość który ewidentnie jest winny, kpi sobie z prawa i razem z redakcją cieszy się, że złamał prawo i ujdzie mu to na sucho, bo nie udowodnili mu winy.

Gdyby miał w sobie chociaż odrobinę uczciwości to zapłaciłby mandat z bratem na pół jeśli faktycznie nie wiedzą kto jechał.

Zastanówmy się nad taką sytuacją: jeżeli człowiek ten okradł by sklep i monitoring nagrałby jak wsiada do swojego samochodu. Po numerze rejestracyjnym policja doszłaby do niego, a on zasłaniałby się, że to nie on, bo może jego brat.

Pytanie, czy w takiej sytuacji Redakcja cieszyłaby się i też dała artykuł pt.: "Czytelnik ZŁODZIEJ wygrał z Policją?". To że rzetelność dziennikarska jest upadającą praktyką wiem od dawna i widać to na każdym kroku... teraz pojawia się dodatkowo niebezpieczny element publikowanie bez refleksji nad tym co się opublikowało...

Przemyślę jeszcze jedną rzecz za redaktorów... Nietrafne połączenie tego artykułu, gdzie policja miała rację wystawiając mandat z tym gdzie policja tej racji faktycznie nie miała... Gratuluje "logicznego myślenia" i pochwalania popełnianiu wykroczeń! Autorem powyższego tekstu jest Michał W.

  „Nie daj się mundurowym. Oni mogą się mylić!”

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony