Kondomy i kierowcy

Co wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia pojazdu? Trójkąt? Dobrze. Gaśnica? Brawo... Ale czy tylko? Okazuje się, że na Białorusi równie ważna co apteczka i gaśnica, jest też zapasowa guma, a w zasadzie całe ich opakowanie...

Zdjęcie

Kliknij
I nie chodzi nam wcale o koło zapasowe. Kierowcy, którzy często przekraczają naszą wschodnią granicę skarżą się, że białoruscy celnicy nie chcą wpuszczać ich na terytorium swojego kraju, jeżeli nie posiadają oni w aucie... paczki prezerwatyw!

Pytany przez nas o tą sprawę Dmitrij Wyborny, attache prasowy ambasady Białorusi, początkowo nie potrafił udzielić nam żadnych informacji. Po jego konsultacji z Mińskiem, otrzymaliśmy natomiast komunikat następującej treści:

Reklama

"W związku z publikacją w wydaniu "Dziennika" z dnia 29 maja 2007 roku, Ambasada stanowczo oświadcza, że zawarte we wspomnianej publikacji informacje o rzekomym zaostrzeniu białoruskich przepisów dot. zawartości zestawów ratunkowych w samochodach wjeżdżających na Białoruś, są nieprawdziwe. Ambasada ponadto informuje, że zgodnie z oficjalną statystyką białoruską, w tym roku z granicy białorusko-polskiej przez polskie służby graniczne zawrócono 6-krotnie więcej samochodów białoruskich, niż zawrócono samochodów polskich przez służby graniczne Białorusi."

W opinii licznych kierujących (co zdaje się również potwierdzać przesłany nam komunikat) jest to po postu kolejny pretekst do wyłudzenia przez celników łapówki. Zadowoleni wydają się być jednak mieszkańcy przygranicznych miejscowości, w których jak grzyby po deszczu wyrosły stragany suto obwieszone testowanymi elektronicznie gumkami.

Nas zastanawia jedynie, do czego na Białorusi mogą się naszym kierowcom przydać kondomy, skoro nie od dziś wiadomo, że to właśnie Polska słynie na świecie z najpiękniejszych kobiet.

Tak czy inaczej, wszystkim, którzy często podróżują na Białoruś radzilibyśmy szybko zaopatrzyć się w spory zapas lateksowych wdzianek.

Póki w Polsce nie są one jeszcze na kartki...

Zobacz co na ten temat napisał serwis Motoryzacja INTERIA.PL.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony