Kto stoi za wypadkiem Kubicy?

2011 rok nie zakończył pasma narodowych nieszczęść. Robert Kubica, który w tym sezonie za kierownicą bolidu Lotus-Renault miał walczyć o zwycięstwa, odniósł poważne obrażenia w wypadku, do którego doszło podczas trzeciorzędnej imprezy rajdowej. (*)

Zdjęcie

  Warto zwrócić uwagę, że włoska policja zarekwirowała wrak auta Polaka
  Warto zwrócić uwagę, że włoska policja zarekwirowała wrak auta Polaka
Polak przeżył, ale na bliżej niesprecyzowany okres został wyeliminowany z rywalizacji na rajdowych torach.

Czy ta katastrofa, jest tylko wynikiem przypadku? A może trzeba zadać sobie pytanie - kto za tym stoi?

Reklama

Najwięcej na wyeliminowaniu Kubicy ze startów zyskał... jego partner z zespołu. Rosjanin (czyli Rusek) Witalij Pietrow wyjdzie wreszcie z cienia Polaka, i jako kierowca z dużym doświadczeniem za kierownicą bolidu Renault będzie mógł rozwinąć skrzydła. Ten wątek jest "oczywistą oczywistością" i aż dziw, że nikt w Polsce jeszcze go nie podniósł! Dobrze, że na straży czuwa poboczem.pl!

Warto zwrócić uwagę, że włoska policja zarekwirowała wrak auta Polaka, a więc musiała mieć ku temu powody.

W związku z tą bulwersującą sprawą, w imieniu swoim i wielu moich znajomych głośno domagam się więc powstania Parlamentarnego Zespół ds. Wyjaśnienia Wypadku Najlepszego Polskiego Kierowcy Roberta Kubicy.

Liczę na to, że zespół taki postawi wiele, niewygodnych dla sfer rządzących pytań, które same cisną się nam na usta.

Mianowicie, DLACZEGO minister sportu nie zabronił Kubicy startów w rajdach? DLACZEGO nie zrobił tego szef rządu? DLACZEGO nikt nie uprzedził Kubicy, że rano droga może być mokra?

Bardzo mnie dziwi, że samochody prowadzone przez innych, na pewno mniej doświadczonych kierowców, nie miały problemu z przejechaniem tego docinka. Obwinianie za wypadek Kubicy lub - nie daj Boże - polskiego pilota - jest naganne, antypolskie i niegodne patrioty.

Nie zgadzam się również z twierdzeniem, że betonowy mur i barierka były w stanie tak pokiereszować auto Polaków! W Internecie krąży przecież wiele filmików z podobnych wypadków, które nie miały tak tragicznych konsekwencji.

Filmiki z miejsca zdarzenia, jakie przedostały się już do sieci, jasno wskazują, że organizatorzy byli zupełnie nieprzygotowani do wizyty polskich sportowców, a tuż po wypadku, na odcinku panował chaos.

Przyznacie chyba, że pośrednia odpowiedzialność za te absurdalne niedopatrzenia spada na nieudolnych pracowników resortu sportu, a polityczną karę za to katastrofalne zdarzenie ponosi ich zwierzchnik - Premier - Donald Tusk.

W związku z tymi niepokojącymi faktami nie można też wykluczyć słowa "zamach"! Z niecierpliwością czekamy również aż szczątki rajdowej skody Kubicy zostaną należycie zabezpieczone i wydane polskim śledczym.

W imieniu "Solidarni z Kubicą 2011" Aleksander Bortnowski.

(*) - list do redakcji.

***

Redakcja serwisu Poboczem.pl nie ponosi odpowiedzialności za wyrażane w komentarzach słowa (a także czyny) osobników, których IQ i poczucie humoru nie pozwoliło na przyswojenie treści artykułu...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony