Kursantka "pomyliła" gaz z hamulcem

Pierwszy raz bywa zwykle najtrudniejszy, szczególnie jeśli mówimy tu o pierwszym wyjechaniu samochodem na drogę publiczną.

Zdjęcie

Kursantka przejechała między innymi przez tory tramwajowe /
Kursantka przejechała między innymi przez tory tramwajowe
/

Każdy, kto robił prawo jazdy, pamięta ten stres, towarzyszący pierwszemu wyjazdowi "na miasto". Nawet osoby, które bardzo dobrze radzą sobie z prowadzeniem auta, czują się na początku przytłoczone faktem poruszania się w gęstym ruchu miejskim. W takiej sytuacji nietrudno o błąd.


Reklama

Mało kto jednak miał taką przygodę, jak pani na poniższym nagraniu. Jak można wywnioskować z opisu jest ona kursantką, która do tej pory opanowała jedynie teorię i po raz pierwszy usiadła za kierownicą. Na początku wszystko było w porządku, instruktor spokojnym głosem wydaje jej polecenia, ale po dotarciu do skrzyżowania.... zapomniała skręcić. Stresująca sytuacja, na którą zareagowała, łatwym do przewidzenia, odruchem "obronnym" - wciśnięciem gazu z całej siły.

W tym miejscu pojawia się pytanie czy w rosyjskich samochodach nauki jazdy instruktor ma własny hamulec i sprzęgło. Zakończenie filmiku sugeruje, że tak, tylko dlaczego tak długo zwlekał on z interwencją?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony