Kury też szwagra!

Kilka dni temu mieliśmy dla Was zagadkę. W materiale zatytułowanym "Wiesz, co to jest?" zamieściliśmy zdjęcia pewnego malowniczego zakątka pytając, co ma on wspólnego z tematyką naszego serwisu.

Zdjęcie

Kliknij
/
Wiesz, co to jest?

Mamy dla Was specyficzną zagadkę. Oto dwa zdjęcia, które przysłał nam jeden z czytelników. O co chodzi? No właśnie... czytaj więcej

Niektóre zamieszczone w komentarzach propozycję rozbawiły nas do łez, musimy jednak sprostować, że owe zdjęcia nie przedstawiały ani gospodarstwa ex wicepremera Andrzeja L., ani nawet punktu poboru opłat na jednej z naszych licznych autostrad.

Zdjęcie

Kliknij
/
Wiemy, że na motoryzacji znacie się jak nikt inny, nie dziwi nas więc, że kilka osób udzieliło prawidłowej, lub niemal prawidłowej odpowiedzi. Rozwiewając wątpliwości spieszymy donieść, że przedstawione zdjęcia ukazują zakład blacharsko-lakierniczy, w którym pewien autoryzowany dealer marki Seat dokonuje napraw powypadkowych pojazdów.

Reklama

Śmieszne? Z perspektywy monitora na pewno tak, ale do śmiechu wcale nie było Panu Marcinowi, którego auto, po wypadku, miało wątpliwą przyjemność trafić do owej "lakierni". Stało się tak dlatego, że dealer nie dysponuje własnym warsztatem blacharsko-lakierniczym i takie usługi wykonują dla niego podwykonawcy. Tak przynajmniej brzmiała oficjalna wersja, jaką Pan Marcin usłyszał. Mniej oficjalna mówi o tym, że zarówno blacharnia, jak i biegające po podwórku kury są własnością człowieka, który (oczywiście prywatnie) jest szwagrem kierownika ASO...

Zdjęcie

Kliknij
/
Tak czy inaczej, nie pozostawiliśmy naszego czytelnika samemu sobie. Wystosowaliśmy pismo do Iberia Motor Company S.A - oficjalnego importera marki Seat na Polskę - z prośbą o ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji. Oto stanowisko IMC S.A:

W nawiązaniu do przedstawionej przez Klienta sytuacji oraz w imieniu firmy Iberia Motor Company (IMC) S.A. - oficjalnego importera aut marki SEAT w Polsce, pragnę poinformować, że przedstawiona na zdjęciach posesja absolutnie nie jest autoryzowaną stacją obsługi marki SEAT w Polsce i nie posiada oficjalnych uprawnień do wykonywania jakichkolwiek napraw blacharsko - lakierniczych. W związku z otrzymaną w dniu 28.11.2007 przez IMC S.A. informacją od Klienta przesłanego za pośrednictwem portalu Interia.pl, firma IMC S.A. skontaktowała się bezpośrednio z ASO w celu jej niezwłocznego wyjaśnienia.

Według otrzymanych informacji przetransportowanie wspomnianego w korespondencji pojazdu poza ASO było indywidualną decyzją jednego z jej pracowników i odbyło się całkowicie poza wiedzą właścicieli ASO. Jest to również całkowicie niezgodne z procedurami SEAT dot. serwisowania i napraw pojazdów, wymaganymi od wszystkich Serwisów SEAT-a.

Zdjęcie

Kliknij
/
W związku z powyższym rzeczony pojazd został w trybie pilnym, na żądanie IMC S.A., przetransportowany z powrotem do ASO gdzie zostanie naprawiony zgodnie z wszelkimi procedurami Producenta, zaś wobec pracownika wyciągnięte zostaną konsekwencje służbowe.

Jednocześnie firma IMC S.A. wysłała do Klienta oficjalne wyjaśnienia i przeprosiny za zaistniałą sytuację. Równolegle z Klientem kontaktuje się też kierownik ASO, który został zobowiązany do uregulowania ww. kwestii w sposób dla Klienta satysfakcjonujący.

Ze strony firmy IMC S.A. wobec Serwisu wszczęto postępowanie wyjaśniające mające na celu potwierdzenie, że podobne sytuacje nie będą miały nigdy więcej miejsca w przyszłości.

W tym miejscu należą się słowa uznania dla importera, który nie chował głowy w piasek i stanął na wysokości zadania. Wprawdzie sytuacja jest mocno skandaliczna, ale z doświadczenia wiemy, że nie wszyscy zachowaliby się w taki sposób, jak Seat.

Zdjęcie

Kliknij
/
Cieszy nas, że dzięki naszej interwencji Pan Marcin będzie mógł spać spokojnie, bez obawy, że za pół roku z jego samochodu płatami odchodzić będzie położona na rdzę szpachla. Pytanie tylko, ile takich "Panów Marcinów", którzy uwierzyli w profesjonalizm ASO jeździ po naszych drogach?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony