Ludowy bohater czyli ... "dawaj ostro Frog"

"Niekończąca się historia"... Był kiedyś film pod takim tytułem, ale podobne niekończące się historie przeżywamy również w rzeczywistości. Główną postacią jednej z nich jest niejaki Robert N., szeroko znany pod pseudonimem "Frog".

Zdjęcie

Robert N. "Frog" /Fot. Marcin Bednarski /PAP
Robert N. "Frog"
/Fot. Marcin Bednarski /PAP

Jak wiadomo, młodzieniec ów zasłynął spektakularną, kilkudziesięciokilometrową ucieczką przed policją, zakończoną rozbiciem prowadzonego przez niego Mercedesa, a zwłaszcza nocnym szaleńczym rajdem po Warszawie za kierownicą BMW M3. Wyczyn ten, utrwalony na filmie zamieszczonym w Internecie, sprawił, że "Frog" dla części zmotoryzowanego społeczeństwa stał się ludowym bohaterem, śmiało rzucającym wyzwanie władzy, jej służbom i wymiarowi sprawiedliwości.

"Ile koni masz pod machą? Wygląda imponująco!"... "Dobra jazda, w tempo poszedłeś, jest git. Miałeś progres"... "Szacunek kolego dla ciebie, dobrze pojechałeś! Rewelacja"... "Rajd był szybki, ale nieważne, jak szybko jedziesz, ważne czy bezpiecznie, wystarczy się przyjrzeć, myślał i czuł auto. Czerwone raptem dwa, w pełni kontrolowane. Kilka błysków długimi, stawali i dopiero jechał. Nigdzie na pałę. Jak było widać niepewną sytuację od razu zaczynał zwalniać. Auto potrafi świetnie przyspieszać i hamować i jest pewność, że nic z niego nie odpadnie ani się nie popsuje, gdzie macie to zagrożenie? Ja nie widzę, pełna kontrola"... "Swój chłop, doskonale go rozumiem i sam powielam taką jazdę. Widać, że chłopak nie jedzie na limicie i z głową, jeszcze zostawia spory margines błędu na ewentualne sytuacje losowe"... "Dawaj ostro Frog, więcej filmów"... "Czy można gdzieś dostać koszulkę z jego autografem?" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się wówczas sieci.

Reklama

Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy, na której zajmie się czerwcową eskapadą Roberta N. Na razie wrócił do wcześniejszych jego sprawek. Okazuje się bowiem, że "Frog" tak naprawdę... nie lubi samochodów. Przecież gdyby je lubił, nie rzucałby w nie butelkami i nie skakałby po ich karoseriach. A tak właśnie ponoć w przeszłości czynił i o to mu stawia się dzisiaj zarzuty.

Frog nie jechał  niebezpiecznie? Kuriozalna opinia biegłego

Co słychać u "Froga"? Nic specjalnego. Zagrożenie karą oddala się w czasie i staje się coraz bardziej wątpliwe. czytaj więcej

Te wybryki ujęły mu nieco aury superkierowcy i niezłomnego przeciwnika państwowego aparatu represji, grającego na nosie policji. O popsutej opinii świadczą komentarze w Internecie.

"A więc okazuje się, że to tylko kretyn..." - konstatuje  z zawodem "fdf".

Jeszcze ostrzej ocenia go "peter": "Ten koleś jest socjopatą, nadaje się na leczenie w ośrodku zamkniętym".

Podobnym torem myślenia podąża "azx", radząc: "No to gościu musisz iść w psychiatryk, ostatnie wyjście".

"Jeżeli to prawda z tym niszczeniem samochodów i zwyczajnym chuligańskim zachowaniem to Froguś traci w sondażach w moim okręgu wyborczym" - ironizuje "Nitro".

A jaka przyszłość czeka "Froga"?

"Myślę, że faceta załatwią... będzie miał kilka rozpraw z różnych paragrafów i w sumie uzbiera kilka dobrych lat... w każdym razie na drogach przez jakiś czas będzie bezpieczniej" - przewiduje "steve".

Kolejny "Frog"? Tym razem z Wrocławia

​Monitoring nagrał niebezpieczne manewry na jednej z wrocławskich ulic. czytaj więcej

Inni komentatorzy są jednak bardziej sceptyczni.

"Grozi mu 5, grozi mu 8 [lat więzienia - przyp. red.]... Po co ta farsa skoro wiadomo, że dla niego jedyną karą są upierdliwe wizyty w sądzie? Takie pierdoły jak grzywna (pikuś!) czy zakaz prowadzenia pojazdów (ma to w d....) i w najgorszym wariancie zawiasy to śmiech na sali. Złodzieje i mordercy dostają wyroki w zawiasach, to co niby jemu zrobią? - przewiduje "lol".

Internet nie ustaje również oczywiście w przypuszczeniach, czyim potomkiem jest "Frog", w jego rodzinnych powiązaniach upatrując przyczyn opieszałości Temidy. Wnuk znanego gangstera? Syn członka palestry? Krewniak prominentnego polityka?

"A klika, która tak długo chroniła bandziora i ukręcała łeb sprawom odpowie za współudział czy dostanie premie na koniec roku?" - pyta "resor".  

Jak zwykle, dostaje się także władzy.

"Śmiechu warte. 1,5 roku temu rozwalił auta i teraz policji i prokuraturze się o tym przypomniało?! Lepiej niech nie robią z siebie pośmiewiska te instytucje!" oburza się "Arek".

Sporo kąśliwych uwag sprowokował orzeczony przez sąd wobec Roberta N. nakaz powstrzymywania się od kierowania pojazdami mechanicznymi.

"Hehe (...) Jak go złapią, to gość powie, że się powstrzymywał, ale nie dał rady" - prorokuje "a".

Na temat "Froga" wypowiadał się nawet sam premier Donald Tusk. Nie wiadomo, czy jako przewodniczący Rady Europejskiej nie stracił zainteresowania tą wybitną postacią polskiego życia publicznego. My na pewno nadal będziemy śledzić losy Roberta N. Wszak to niekończąca się historia...   

Aktualizacja:

5 tysięcy złotych grzywny nałożył na Roberta N. warszawski Sąd Rejonowy dla Mokotowa. Wyrok sądu dotyczy popełnienia trzydziestu wykroczeń. 

Oprócz grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych sąd nakazał pokryć koszty sądowe w wysokości 550 złotych. Rzecznik prasowy sądu Ewa Leszczyńska-Furtak powiedziała IAR, że sąd zdecydował o tej karze w trybie nakazowym, a więc bez wzywania i przesłuchiwania Roberta N.

Wyrok nie jest prawomocny. To pierwszy z kilku wyroków, jakie czekają Roberta N. Wnioski o ukaranie trafiły bowiem do pięciu wydziałów w czterech stołecznych sądach: na Pradze Północ, Południe, na Mokotowie i w Śródmieściu, a każdy rozpatruje sprawę wykroczeń na swym terenie osobno.   Więcej na ten temat  TUTAJ.

Czytaj również: Nowe, niespodziewane zarzuty dla "Froga"!

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony