Makabryczne znalezisko. Trumna z nieboszczykiem na poboczu!

Przy polskich drogach znaleźć można wiele interesujących "fantów". Z samochodów spadają różne rzeczy - począwszy od anten do CB-Radia i kołpaków, na sprzęcie ADG czy skrzynek z piwem kończąc.

Znalezisko, na jakie natknęli się w poniedziałek kierowcy w Pławnie Górnej na Dolnym Śląsku śmiało uznać można jednak za nietypowe.

Jak poinformował nas asp.szt. Mateusz Królak z Lwóweckiej Policji około godziny 17.40 dyżurny komendy w Lwówki Śląskim odebrał informację o leżącej przy drodze... trumnie. Sytuację można by uznać za kiepski prima-aprilis żart gdyby nie fakt, że w chwile później pojawiły się kolejne zgłoszenia. Na miejsce wysłano więc partol drogówki. Policjanci nie tylko potwierdzili nietypową informację, ale stwierdzili również, że w trumnie znajdują się zwłoki! Do czasu ich przybycia wokół miejsca zdarzenia utworzył się korek - zdumieni kierowcy szturmowali telefon alarmowy 112.

Reklama

W tym samym czasie do lwóweckiej policji zadzwonił też zaniepokojony przedstawiciel jednego z lokalnych zakładów pogrzebowych i poinformował, że z karawanu transportującego zwłoki do kremacji "zniknęła" trumna...

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nietypowy ładunek wypadł z pojazdu gdy kierowca dodał gazu przed wzniesieniem. Nie wiadomo, czy klapa bagażnika była prawidłowo zabezpieczona, czy też doszło do usterki technicznej. Faktem jest, że załoga karawanu jadącego z Lwówka Śląskiego do Jeleniej Góry nie zauważyła  braku nieboszczyka!

Naj jej korzyść przemawiać może to, że - ze względów sanitarnych - kabina pasażerska oddzielona jest od przedziału "towarowego". Oczywiście trudno przypuszczać, by zdarzeniu nie towarzyszyły żadne odgłosy. Podpowiedzią być jendak stan samej drogi nr 297. Dziwić może natomiast, że kierowca nie dostrzegł nic niepokojącego w lusterku. Uprzedzając pytania - tak był trzeźwy.

Ostatecznie trumnę ze zwłokami przejęła inna firma pogrzebowa. Policjanci prowadzą dochodzenie mające na celu sprawdzić, że nie doszło do znieważenia zwłok.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony