Mandat? Po co? Gwiazdę można klepnąć w pupę!

W początku lat dziewięćdziesiątych z Ameryki zawitała do Polski moda na tzw. "bezstresowe wychowanie" naszych pociech. (*)

Zdjęcie

  Iza Janachowska dostała dwa klapsy / fot.Mateusz Jagielski /Agencja SE/East News
  Iza Janachowska dostała dwa klapsy / fot.Mateusz Jagielski
/Agencja SE/East News
W skrócie polegało to na całkowitej rezygnacji z kar cielesnych i oszczędzaniu dzieciom wszelkiego rodzaju przykrości. Niestety, wielu rodziców (a także przedstawiciele Ministerstwa Oświaty) zastosowało się do tego zachodniego wzorca, i w efekcie wyrosło nam pokolenie zadufanych w sobie ćwierćinteligentów, którym Pan Tadeusz i Soplicowo kojarzą się wyłącznie z kieliszkami i zagrychą, a Jan III Sobieski z podłej jakości fajkami.

Problem w tym, że owo pokolenie jest już pełnoletnie, przez co braków w wychowaniu nie sposób uzupełnić. Rodzice, w trosce o swoje bezpieczeństwo, schodzą "kwiatowi narodu" z drogi, spuszczenie dwudziestolatkowi zasłużonego manta wydaje się być niemożliwe.

Reklama

Ostatnio za sprawą Izy Janachowskiej - jeśli ktoś nie wie, kto zacz, wyjaśniam: tancerki i następczyni Dody w legowisku Radka Majdana - pojawiło się jednak światełko w tunelu...

Masz stówkę? Klepnij w pupę gwiazdę TV...

 

Na antenie jednej z telewizji znana z tego, że jest znana, młoda dama zdradziła, że zdarzyło jej się niedawno złamać przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze drogówki, mimo że nie kryli swojej sympatii do hojnie obdarzonej przez naturę tancerki, wydawali się być nieugięci - wszystko wskazywało na to, że chwila nieuwagi kosztować będzie 200 zł i kilka punktów karnych. Sprawy obrały jednak nieoczekiwany obrót.

"Dla żartu zaproponowałam karę cielesną, np. klapsy." Funkcjonariusze, przynajmniej jeśli wierzyć słowom Janachowskiej, szybko przystali na tę propozycję.

Jak relacjonuje zadowolona z zaoszczędzenia 200 zł tancerka - "policjanci powiedzieli, żebym wysiadła. Położyłam ręce na masce, każdy z policjantów wymierzył mi klapsa w pupę i sprawa została zamknięta".

Prawdę mówiąc, policjantom nie ma się co dziwić. Możliwość klepnięcia w pupę seksownej gwiazdy TV za jedynie 100 zł (w dodatku nie swoje), z samczego punktu widzenia wydaje się bardzo kusząca. Okazje trzeba umieć wykorzystywać - złożenie tego typu propozycji przypadkowo napotkanej piękności dla większości facetów skończyłoby się rzeczywiście klapsem, ale w twarz. Osobiście obawiam się jednak o przyszłość mającego już na sumieniu zatargi z prawem Majdana. Jeśli okazałoby się, że za "zaoszczędzone" 200 zł Iza zafundowała Radkowi bokserki lub maszynkę do golenia, piłkarz może trafić do aresztu za czerpanie korzyści materialnych z cudzego nierządu...

Mandaty? Tu trzeba lać!

 

Chciałem jednak podzielić się z redakcją innym spostrzeżeniem - wspomniana sytuacja wpłynęła na mnie inspirująco. W wielu krajach (np. w Arabii Saudyjskiej) stosowanie przez policję kar cielesnych jest na porządku dziennym. Dzięki temu, nikt nie waży się tam wypluć gumy do życia na ulicę, czy wyrzucić przez samochodowe okno paczki po papierosach.

Dlatego właśnie postuluje, by podobne uwarunkowana prawne wprowadzić również w Polsce! Prawo użycia przez policjanta służbowej pałki w stosunku do agresywnej lub chamskiej młodzieży w wieku, przykładowo, 14-22 lat rozwiązałoby w większości kwestie chuligaństwa. Szybko zniknąłby też problem spożywania przez nieletnich alkoholu lub palenia papierosów w miejscach publicznych.

Sądzę też, że podobne prawo powinno obowiązywać kierowców. Zamiast wystawiać wyrzucane przez prostaków mandaty za parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, wystarczyłoby np. uraczyć stopy takiego delikwenta subtelnym dotykiem policyjnej pałki. Gdy raz czy dwa spuchną, oporny kierowca zrozumie wreszcie, dlaczego wspomniane miejsca usytuowane są przeważnie tak blisko wejścia do supermarketu...

Co wy na to?

Paweł

(*) - List do redakcji (śródtytuły pochodzą od redakcji).

***

Redakcja serwisu Poboczem.pl nie ponosi odpowiedzialności za wyrażane w komentarzach słowa (a także czyny) osobników, których IQ i poczucie humoru nie pozwoliło na przyswojenie treści artykułu...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony