Marek Konkolewski, czyli alkomatowej afery ciąg dalszy

Wiara w teorie spiskowe i układy ma się dobrze. Po niefortunnym występie mł. inspektora Marka Konkolewskiego w poniedziałkowym "Świat się kręci", nie milkną głosy zarzucające policjantowi, że pojawił się w studiu pod wpływem alkoholu.

Zdjęcie

. /
.
/

Na łamach naszego serwisu szczegółowo wyjaśnialiśmy zasady funkcjonowania i sposób przeprowadzania pomiaru urządzeniem Alco Blow. Osoby zaznajomione z zasadami obsługi przesiewowego alkomatu nie mają wątpliwości, że Konkolweski był trzeźwy.

Zgodnie z instrukcją obsługi Alco Blow, czerwona kontrolka, która zaświeciła się po badaniu policjanta, oznacza po prostu, że urządzenie dokonuje właśnie analizy powietrza. Wynik sygnalizowany jest zaświeceniem dwóch kontrolek. U Konkolweskiego były to lampki czerwona i zielona, co - bez cienia wątpliwości - oznacza, że inspektor nie był pod wpływem alkoholu.  

​Marek Konkolewski: Jestem trzeźwy, bo sprawdzałem

Wczoraj wieczorem polski Internet rozgrzał się do czerwoności. Otóż w nadawanym na żywo programie telewizyjnym TVP "Świat się kręci" młd. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji pokazywał sposób działania nowoczesnego alkomatu, zwanego przez... czytaj więcej

Mimo tego hejterzy nie spuszczają z tonu. Internetowa nagonka na policję i Konkolewskiego przybrała ogromne rozmiary, a błaha - wydawać by się mogło - wpadka urosła do miana poważnej afery.

By uciąć spekulacje twórcy programu "Świat się kręci", który - za sprawą Konkolewskiego - stał się nagle bardzo popularny, po raz kolejny zaprosili go do studia. Tym razem policjant starał się przybliżyć zgromadzonej publiczności zasady działania Alco Blow i wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Jak myślicie, czy hejterzy dadzą się przekonać?

Chcesz zobaczyć jak tłumaczy się Konkolewski? Kliknij TUTAJ.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony