Masz mocne nerwy? Zobacz

Jerzego Urbana - niebezpodstawnie - nazywano Goebbelsem PRL. Określenie miało mocno pejoratywne znaczenie, ale trzeba przyznać, i Urban i Goebbels byli mistrzami w swoim fachu. Myli się jednak ten, kto sądzi, że czasy propagandy odeszły w zapomnienie.

Dziś speców w tej dziedzinie nie określa się już mianem Goebbelsów, ale ludźmi od "kreowania wizerunku" i public relations.

Wypada jednak zauważyć, że jednymi z najlepszych w tym fachu pozostają Niemcy. Dla przykładu, przez wiele lat panom z Wolfsburga, Ingolstadt czy Monachium udało się zaszczepić w ludziach przekonanie o niezawodności produkowanych przez nich pojazdów. Ta niezawodność nie była wprawdzie mitem, ale nie sposób nie zauważyć, że w dużej mierze wynikała z ascetycznego wyposażenia produkowanych modeli. Brak wspomagania kierownicy, elektrycznie sterowanych szyb czy centralnego zamka sprawiał, że liczba podzespołów, które ulec mogły awarii - w stosunku do aut francuskich czy włoskich - była znikoma.

Reklama

Wstydliwy fakt kiepskiego wyposażenia seryjnego skutecznie przekuto w sukces.

Podobną taktykę obrała też firma Smart. Oto znaleziona w sieci, "zakazana" (tak naprawdę przeznaczona do marketingu wirusowego) i mrożąca krew w żyłach modelu fortwo. Tylko dla widzów o mocnych nerwach...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony