​Masz samochód? Zapłacisz abonament RTV!

Prezes TVP, Jacek Kurski rozpaczliwie poszukuje pieniędzy. Coraz gorsza oglądalność przekłada się na mniejsze wpływy z reklam. W tej sytuacji jedyny ratunek dla telewizji publicznej - poza posiłkowaniem się kredytami - leży w abonamencie.

Zdjęcie

Czy kierowcy zaczną demontować radioodbiorniki? /
Czy kierowcy zaczną demontować radioodbiorniki?
/
​Parkowanie. 3 zł za godzinę? Za tanio. Może 5-6 zł?

Kto woli płacić zamiast mieć to za darmo? Hm... Lasu rąk jakoś nie widać... A kto lubi marnotrawić czas i paliwo, a więc pieniądze, krążąc w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego? Też trudno byłoby znaleźć entuzjastów takich sytuacji. Tymczasem według władz samorządowych jedno z drugim ma... czytaj więcej

Problem w tym, że Polacy płacić abonamentu dobrowolnie nie chcą, a zmiany prawne mające zmienić ten stan rzeczy idą jak po grudzie. Najnowszy pomysł mówi, że płacić abonament na TVP będą tylko osoby... już płacące za TV, które mają podpisane umowy z dostawcami płatnej telewizji.

Natomiast osoby korzystające z TV naziemnej, darmowej, oferującej niewiele kanałów, w tym TVP, płacić by nie musiały. Logiki w tym większej nie ma, dodatkowo to zróżnicowanie wywołuje duże wątpliwości co do zgodności z konstytucją.

Wpływy od osób, której mają płatną TV to jednak może być za mało, by uratować coraz bardziej zadłużone media publiczne. Dlatego pojawiły się pomysły, by zajmująca się ściąganiem abonamentu Poczta Polska dostała dostęp do systemu CEPiK, czyli ewidencji pojazdów i kierowców.

Po co? Otóż, przyjmie się założenie, że jeśli ktoś ma samochód, to znaczy, że ma w nim radio, a jak ma radio to powinien zapłacić 7 zł miesięcznie abonamentu...

Nie wiadomo, kto będzie weryfikował czy kierowca nie płaci już abonamentu jako mieszkaniec, albo czy w samochodzie na pewno ma radio. Listonosz?

A może dodatkowo listonosze zyskają prawo do zatrzymywania samochodów na ulicy? "Dzień dobry, kontrola radia i opłacenia abonamentu". Można by nawet zrobić masowe łapanki, w stylu tych, które urządza policja z alkomatami.

Reklama

Brzmi absurdalnie? Może, ale jednak wszystko jeszcze przed nami...


Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony