Mercedes z polskim autopilotem!

Inżynierowie, programiści i informatycy od kilka lat zachodzą w głowę, jak stworzyć samochód, który do jazdy nie potrzebowałby kierowcy.

Zdjęcie

  A swoją dorgą Mercedes rzeczywiście  rozwija system zautomatyzowanego kierowania pojazdem
  A swoją dorgą Mercedes rzeczywiście rozwija system zautomatyzowanego kierowania pojazdem
Pierwsze tego typu auta są już w fazie testów, ale zanim pojawią się w sprzedaży, minie jeszcze sporo czasu. Okazuje się jednak, że najtęższe motoryzacyjne głowy są w tyle. Pojazdy z funkcją autopilota spotkać można bowiem na polskich drogach...

Dziś w nocy dyżurny kraśnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że po drodze w kierunku Kraśnika porusza się srebrny mercedes, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Ponieważ droga przebiegała tuż obok budynku komendy, policjant przez okno zauważył samochód, który przejechał przez wysepkę na skrzyżowaniu i z impetem uderzył w ogrodzenie sądu rejonowego.

Reklama

Chwilę po zdarzeniu na miejscu pojawili się funkcjonariusze. Obok rozbitego mercedesa stało trzech młodych mężczyzn - na szczęście - nikomu nic się nie stało.

Jak się okazało pojazdem podróżowała trójka mieszkańców Kraśnika w wieku od 22 do 25 lat. Wszyscy byli kompletnie pijani - mieli po dwa promile alkoholu. Do wytrzeźwienia, zatrzymani zostali w areszcie.

Policjanci będą mieli jednak nie lada problem z ustaleniem, który z nich siedział w trakcie wypadku za kierownicą. Po zatrzymaniu mężczyźni zgodnie twierdzili bowiem, że samochodem kierował autopilot. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony