Młody to nie zawsze zabójca

Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, i to, że w pełni trwał sezon wakacyjny, widać że na drogach pojawiło się wielu młodych kierowców, których podróż powrotna z klubów czy dyskotek kończyła się zwykle przed dotarciem do domu, i to bynajmniej nie z powodu awarii samochodu.

Zdjęcie

Czy kierowca to potencjalny zabójca?
Czy kierowca to potencjalny zabójca?
Wszystko się zgadza, ale mnie osobiście boli jedna rzecz. Na podstawie tego, że takie wypadki się mocno nagłaśnia, utarł się stereotyp, że młody (18 - 25 lat) kierowca to potencjalny zabójca.

Jak był na dyskotece, to zwykle jest pijany, i mimo - jak sam uważa - 'lekkiego' szmeru, siada za kółko, bo 'przecież nic mu nie jest'.

Reklama

Ja - mimo, że prawo jazdy mam dopiero od roku - w sumie nie uważam się za potencjalnego mordercę. I zaraz powiem dlaczego.

Owszem, jestem młody. Też mam ochotę od czasu do czasu iść wieczorem ze znajomymi do klubu i się pobawić. Do tego wszystkiego przyznam, że mam ochotę również od czasu do czasu w gronie przyjaciół wypić kilka głębszych, bo wszystko jest dla ludzi. Ale mam parę zasad.

Jadąc z kimś na dyskotekę, i wiedząc, że jadę samochodem, ZAWSZE proszę o Colę z lodem i cytryną. To wynika z poczucia odpowiedzialności za tych, których potem w nocy będę odwoził do domów, no i za tych, którzy Bogu Ducha winni będą wtedy na ulicach w swoich samochodach. Inna sprawa, żeby się dobrze bawić, alkohol wcale nie jest mi niezbędny.

A skoro już tutaj padło zdanie, że wypić też lubię, to albo nie jadę samochodem i wracam autobusem, albo zostawiam go i wracam jak jestem trzeźwy.

Dlatego wszystkich ludzi, którzy młodego kierowcę uważają za pewną śmierć na kołach, pragnę uświadomić, że wcale tak nie jest. Młodzi też potrafią na pewne rzeczy spojrzeć rozważnie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl
Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony