Morale szczytowałoby nieustannie...

Śledząc uważnie wydarzenia w naszym kraju, odnosimy wrażenie, że gdyby wybory odbywały się co trzy miesiące, morale obywateli szczytowałoby nieustannie.

Z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba, kampania wyborcza jest, bez wątpienia, najszczęśliwszym okresem egzystencji.

Nie dość, że ramówki wszystkich telewizji wypełnione są po brzegi kabaretowo-sensacyjno-rozrywkowymi audycjami komitetów wyborczych, to jeszcze na każdym kroku dostajemy od kogoś prezenty. A to Sejm uchwali jakąś nową ulgę podatkową, a to minister obniży stawki za usługi notarialne. Jednym słowem - sielanka.

Reklama

To jednak nie wszystko. By zrobić dobrze spieszącym do urn wyborcom wzięto się nawet za drogi!

Jak premier ulżył kierowcom

Polakowi trudno dogodzić. Na stan naszych dróg narzekają niemal wszyscy, ale gdy tylko na ulicach pojawią się ekipy remontowe kierowcy zamiast okazywać im wdzięczność, wymachują przez okna pięściami, a z wnętrza większości aut sypią się w ich stronę tysiące obelg. czytaj więcej

Centrum Informacyjne Rządu oszczędzając pracy dziennikarzom przygotowało w tej sprawie specjalny raport. Z goebbelsowską precyzją wyliczono, że w ciągu ostatnich dwóch lat oddano w Polsce do użytku 214 km autostrad i przeszło 72 km dróg ekspresowych. Oczywiście z raportu jasno wynika, komu mamy być za to wszystko wdzięczni.

Wprawdzie nie wspomniano, że budowy oddawanych do użytku dróg ruszyły na długo przed tym, jak niegrzeczne dzieci zaczęto straszyć mundurkami, CBA i doktorem G, ale rozumiemy, że z uwagi na ograniczoną objętość publikacji, jej przekaz nie mógł być pełny. Zapewne z tego samego powodu zapomniano też dodać, że większość pieniędzy na rozbudowę infrastruktury drogowej, pochodzi z Unii Europejskiej, która dla wielu sprawujących władzę stanowiła do niedawna siedlisko wszelkiego zła.

W tym miejscu daje się nawet zauważyć pewną niekompetencję. Gdyby owym centrum informacji kierował Urban, wyrwanie tak ogromnych funduszy z paszczy unijnego lwa, przedstawiano by zapewne jako kolejny wielki sukces minister Fotygi...

Okazuje się jednak, że pomimo tak spektakularnych osiągnięć "ciemny naród" jest nie tylko niewdzięczny, ale bywa też zwyczajnie wredny.

Nie dalej jak wczoraj, niezatapialny minister Polaczek zaszczycił swoją obecnością mazowiecki Garwolin, by osobiście otworzyć nową obwodnicę miasta. Było podniosłe przemówienie, gratulacje i uroczyste przecięcie wstęgi.

Byli też mieszkańcy. Kilku przyniosło nawet transparenty, w których z całego serca dziękowali za drogę. Tyle tylko, że marszałkowi Oleksemu i lokalnym władzom...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony