"Morderca drogowy" - tak go określił autor nagrania

Pośpiech, zmęczenie, stres – wszystko to sprawia, że każdy z nas popełnia za kierownicą błędy. Niektórych zachowań nie da się jednak nazwać inaczej, jak tylko skrajną nieodpowiedzialnością, czy – mówiąc wprost – głupotą!

Zdjęcie

Kierowcy Mitsubishi Pajero najwyraźniej bardzo się spieszyło /
Kierowcy Mitsubishi Pajero najwyraźniej bardzo się spieszyło
/

Poniżej prezentujemy zapis sytuacji, do jakiej doszło niedawno na popularnej  zakopiance. Oddajemy głos autorowi nagrania:

"Krótki opis: - nie, nie zajechałem mu drogi, nie gestykulowałem, nie obrażałem go. Nie, nie "wlokłem się". Jechałem maksymalną dopuszczalną prędkością + 5 km/h. Bez względu na to, czy na podstawie oddalonego obrazu z kamery i na telefonie na przerwie w szkole ktoś uznaje, że mogłem zjechać na prawy lub nie, TO NIE JEST ISTOTA RZECZY. Istotą jest to, że nie żyjemy w dżungli, by w ten sposób powodować zagrożenie. Gdyby nie moje wcześniejsze trąbienie (tak, po to było), Scenic nie "uciekłby" na pas awaryjny i doszłoby do wypadku (Pajero wjechałoby w Scenica). Wszyscy, którzy nie dostrzegają tego i podniecają się zjazdem na prawy pas powinni mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i przeprowadzone badania psychiatryczne.

Reklama

Nie chciałem w niego uderzyć - hamujące Pajero przeniosło ciężar "budy" na przód, tył poszedł do góry, w moim aucie to samo. Wbiłbym się pod niego , a przy tej prędkości, terenówka skończyłaby dachując. To nie jest sposób załatwiania spraw w rzekomo cywilizowanym świecie! Tak bardzo mu się spieszyło, że 2 km dalej go SPOKOJNIE dogoniłem - faktycznie musiał dużo szybciej jechać tym czołgiem, prawda? Skoro tak bardzo chciał mnie wychowywać, miał okazję się zatrzymać i pogadać. Nie skorzystał".

Autor nagrania nie ukrywa, że o sprawie zawiadomiona zostanie policja. I słusznie!

"Morderca na drodze"

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony