Motocyklem po centrum handlowym - jest wyrok!

Sąd w Tarnowie ogłosił nareszcie wyrok w sprawie nastolatka, który jeździł motocyklem po tamtejszym centrum handlowym.

Zdjęcie

17-latek wybrał się na przejażdżkę crossem po ruchliwym centrum handlowym /
17-latek wybrał się na przejażdżkę crossem po ruchliwym centrum handlowym
/
Idiota z galerii. "Widzicie? Wiedziałem, że nic mi nie zrobią"

​Jesteś pełnym fantazji nastolatkiem, twój młody organizm nieustannie domaga się kolejnych dawek adrenaliny, chciałbyś więc zaszaleć, zaimponować rówieśnikom i rówieśniczkom, ale boisz się konsekwencji swoich czynów? Spokojna głowa, bowiem zawsze możesz liczyć na wyrozumiałość organów ścigania. czytaj więcej

Wyrok jest skazujący - za narażenie osób postronnych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu będzie musiał odpracować społecznie 20 godzin miesięcznie, przez pół roku. Bezkarni nie pozostali również pomagający mu koledzy, którzy otrzymali 3 miesiące prac społecznych, również w wymiarze 20 godzin.

Sąd tym samym odrzucił wnioski prokuratora o warunkowe umorzenie kary oraz obrońców o uniewinnienie. Brak kary mógłby bowiem zostać potraktowany jako przyzwolenia na takie zachowania.

Reklama

To bardzo dobre zakończenie tej sprawy, o której pisaliśmy już wielokrotnie. Trudno bowiem udawać, że nic się nie stało, natomiast wsadzenie 17-latka do więzienia miałoby najpewniej efekt odwrotny do zamierzonego i bardzo negatywnie odbiło się na jego późniejszym życiu. Wyrok skazujący jest jasnym sygnałem, że podobne zachowania nie będą tolerowane, a prace społeczne zranią tylko dumę tego nastolatka.

Ten pseudeo "motocyklista" na pewno ma małego fiutka /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony