Motocykliści zakałą naszych dróg? Prawda czy fałsz?

"Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" - głosi popularny napis na naklejkach umieszczanych na samochodach. W domyśle - bądź zawsze czujny i uważaj na szaleńców, jeżdżących jednośladami.

Zdjęcie

również wśród kierowców samochodów nie brakuje ludzi lekkomyślnych i nieostrożnych /
również wśród kierowców samochodów nie brakuje ludzi lekkomyślnych i nieostrożnych
/
W powszechnym przekonaniu samochodziarzy motocykliści są zakałą naszych dróg i sprawcami wypadków. Jeżeli tracą w nich życie lub zdrowie, to wyłącznie z własnej winy. Przez głupotę i brawurę. Owszem, tak bywa, ale przecież nie zawsze.

Dowodem film przysłany nam przez jednego z internautów. Zarejestrowany przez kamerę incydent, który, jak pisze nadawca, zdarzył się niedawno w wielkopolskiej Trzciance, pokazuje, że również wśród kierowców samochodów nie brakuje ludzi lekkomyślnych i nieostrożnych. Motocyklista wydaje się w tym przypadku całkowicie niewinny, o ile oczywiście, jak się zarzeka, jechał z  przepisową prędkością (50 km/godz. w terenie zabudowanym, ograniczenie do 40 km/godz. w tym miejscu już nie obowiązuje - zostało odwołane przez skrzyżowanie).

Reklama

O mały włos. Yamaha TDM 900 /poboczem.pl

Pragniemy też zwrócić uwagę na finał zdarzenia. Żadnych wyzwisk, oskarżeń, wulgarnego słownictwa - tylko grzeczne przeprosiny, w równie grzeczny sposób przyjęte. Niestety, zupełnie inny jest ton i język komentarzy internetowych w serwisie, w którym ten pouczający filmik został wcześniej opublikowany.

Właśnie takie wypowiedzi przyczyniają się do utrwalenia stereotypowych opinii na temat użytkowników motocykli. 

Szalony "rajd" motocyklisty. Film tylko dla tych o mocnych nerwach

Uwaga, to nie jest film dla ludzi o słabych nerwach. Właściwie cały czas czekamy na jego tragiczny finał. Nagle otwierające się drzwi któregoś z samochodów, pieszy pojawiający się ni stąd nizowąd na jezdni, wywrotka... czytaj więcej


          

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Autor:

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony