"Może i wrak, ale przecież jedzie!"

Duża część koszmarnie skatowanych życiem, wiekowych pojazdów japońskich marek, które zniknęły w ostatnim czasie z europejskich dróg, nie trafiła wcale na złomowiska.

Zdjęcie

Jedzie? Jedzie. Więc w czym problem? /
Jedzie? Jedzie. Więc w czym problem?
/

Nie wszyscy wiedzą, że tego typu samochody cieszą się ogromnym powodzeniem w Afryce. Każda Toyota, Suzuki czy Mazda, która potrafi jeszcze poruszać się o własnych siłach, budzi pożądanie na Czarnym Kontynencie. Wielu handlarzy zbiło prawdziwe fortuny eksportując (najczęściej przez Hamburg) wraki za ocean.

Dlaczego pokiereszowane auta z japońskim rodowodem cieszą się w Afryce tak dużym zainteresowaniem? Odpowiedzią jest ich legendarna trwałość mechaniczna. W trudnych warunkach kwestie związane z wyglądem, bezpieczeństwem czy komfortem nie mają żadnego znaczenia. Najważniejsze jest to, by dojechać do celu. Od trwałości samochodu - niejednokrotnie - zależy przecież ludzkie życie.

Reklama

Ostatnimi czasy usłyszeć można jednak opinie, że współczesne pojazdy nie są już tak trwałe i niezawodne, jak te z lat dziewięćdziesiątych. Czym więc jeździć będzie Afryka za 10 czy 15 lat? 

Filmik, który prezentujemy pozwala przypuszczać, że w kwestii preferencji niewiele się zmieni. Zresztą, zobaczcie sami!

"To" jedzie... /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony