Na drodze topless, na plaży topless... I skorpion - kleptoman fetyszysta

​Samochód bywa traktowany jak członek rodziny. Otaczany troską, doglądany, pieszczony... Często nadaje mu się, podobnie jak psu czy kotu, imię własne lub wdzięcznie zdrabnia nazwy marek, niekiedy lekko je przekręcając.

Zdjęcie

Film to klasyczny thriller, przy czym w roli czarnego charakteru występuje groźny pajęczak. Z rosnącym napięciem obserwujemy, jak maszeruje po ciele plażowiczki /
Film to klasyczny thriller, przy czym w roli czarnego charakteru występuje groźny pajęczak. Z rosnącym napięciem obserwujemy, jak maszeruje po ciele plażowiczki
/

Zdjęcie

Potraficie sobie wyobrazić, jak zareagowałaby normalna kobieta, gdyby zerknęła przez ramię i zobaczyła, co to za stworzenie gmera przy zapięciu jej stanika? /
Potraficie sobie wyobrazić, jak zareagowałaby normalna kobieta, gdyby zerknęła przez ramię i zobaczyła, co to za stworzenie gmera przy zapięciu jej stanika?
/

 Mamy zatem fiaciki, kijanki, miśki, alfiątka itp. Ba, dla wielu mężczyzn auto, którym jeżdżą, to nawet coś więcej niż bliski krewny. To prawie najważniejsza część ciała, z naciskiem na słowo "prawie". Dobrze o tym wiedzą spece od reklam samochodów, obficie sięgając w swojej twórczości po motywy erotyczne.

Świadczy o tym najnowszy spot, zachwalający abartha 500 ze składanym dachem. Mamy tu zatem zgrabny wóz, zgrabną dziewczynę i sprytnego skorpiona, który, jak wiadomo, widnieje w logo tej sportowej włoskiej marki.

Reklama

Film, w którym występuje wspomniana trójka to klasyczny thriller, przy czym w roli czarnego charakteru występuje groźny pajęczak. Z rosnącym napięciem obserwujemy, jak maszeruje po ciele plażowiczki i zastanawiamy się czy, a jeżeli tak, to w którym miejscu, użyje swego jadowitego kolca. Na szczęście skorpion okazuje się nie zabójcą, lecz zwykłym złodziejem biustonoszy. Dziewczyna zresztą jest tak zafascynowana abarthem 500, że zupełnie nie przejmuje się utratą górnej części kostiumu kąpielowego i kroczącymi po plecach nogogłaszczkami, unoszącymi głowotułów ze szczękoczułkami i odwłok, składający się, jak dobrze pamiętamy z lekcji biologii, z przedodwłoka i zaodwłoka.

Niestety, scenarzysta wykazał się tu kompletnym brakiem poczucia realizmu. Potraficie sobie wyobrazić, jak zareagowałaby normalna kobieta, gdyby zerknęła przez ramię i zobaczyła, co to za stworzenie gmera przy zapięciu jej stanika? Mamy też pretensje do operatora kamery. Niby taki fachman (innych przy produkcji spotów reklamowych przecież nie zatrudniają), a źle naświetlił końcowe kadry, wskutek czego sylwetka biegnącej dziewczyny jest boleśnie pozbawiona szczegółów anatomicznych.

Jak skorpion zrywa staniki... /poboczem.pl

Generalnie jednak fajny pomysł: na drodze topless, na plaży topless... I skorpion - kleptoman fetyszysta. Fiat powinien dostać specjalną nagrodę od obrońców środowiska naturalnego za konsekwentne ocieplanie wizerunku zwierząt u przeważającej części ludzkiej populacji raczej nie cieszących się przesadną sympatią.     

  

      

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony