Na trzeźwo trochę strach

Poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Położona w województwie dolnośląskim Legnica miała niedawno swoje medialne pięć minut. Miasto zaatakowała trąba powietrzna, w wyniku której część osiedli wygląda dzisiaj, jak po szturmie "bratniej" armii czerwonej. Wiatr pozrywał wiele dachów i elewacji, spustoszył też cmentarz. Najbardziej ucierpiał jednak liczący grubo ponad 200 lat miejski park.

Zdjęcie

fot. Bartosz Świst / Legnica po trąbie powietrznej /swist /poboczem.pl
fot. Bartosz Świst / Legnica po trąbie powietrznej
/swist /poboczem.pl
Wichura niemal doszczętnie go zniszczyła, ogromne stare drzewa łamały się jak zapałki. Przez kilkanaście dni po przejściu żywiołu na teren paru w ogólne nie można było wchodzić. Zwisające konary stwarzały bowiem duże zagrożenie.

Obecnie wciąż nie udało się jeszcze uprzątnąć wszystkich pni i gałęzi, jednak coraz więcej mieszkańców powoli powraca do parkowych spacerów. Niektórzy- jak zatrzymany wczoraj przez legnicką policję pięćdziesięciolatek - wybierają się nawet do parku samochodem. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł, z uwagi na to, że na wąskich uliczkach prowadzących do położonych w parku kafejek dość trudno się manewruje.

Reklama

Zdjęcie

fot. Przemysław Kowalczyk / Legnica po trąbie powietrznej /Bartosz wist /poboczem.pl
fot. Przemysław Kowalczyk / Legnica po trąbie powietrznej
/Bartosz wist /poboczem.pl
Zwłaszcza, jeśli -podobnie jak nasz "bohater" - ma się we krwi 3 promile alkoholu… Wówczas można - rzecz jasna niechcący - zaparkować swój wehikuł w środku żywopłotu otaczającego miejską palmiarnię i zaplątać się w nim na dobre. Spustoszony wichurą park to nie amazońska dżungla, ale uwolnienie auta się z natrętnych objęć kaleczących lakier gałęzi przerosło możliwości kierowcy pechowca, którego z opresji uratował dopiero patrol policji. Niestety pomoc taka, w połączeniu z samochodową wycieczką w plener może kosztować pechowego legniczanina nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Wprawdzie siadanie za kółkiem po alkoholu zawsze traktujemy jako przejaw skrajnej głupoty, tym razem jednak dostrzegamy pewne okoliczności łagodzące. Widok spustoszonego żywiołem parku to jeden z bardziej przerażających obrazków, jakie mieszkańcy Legnicy widzieli w ciągu kilku ostatnich lat. Niestety, na trzeźwo faktycznie strach patrzeć.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl