"Nadmuchiwany dorosły" zadba o bezpieczeństwo młodego kierowcy

Młodzi kierowcy często mają tendencje do niebezpiecznych zachowań za kierownicą. Okazuje się jednak, że robią to znacznie rzadziej, jeśli jedzie z nimi ktoś dorosły, na przykład ojciec.

Zdjęcie

"Nadmuchiwany dorosły" motywuje młodego kierowcę bo bezpiecznej jazdy /
"Nadmuchiwany dorosły" motywuje młodego kierowcę bo bezpiecznej jazdy
/

Osoby w wieku od 18 do 24 lat odpowiadają za 21 procent śmiertelnych wypadków na europejskich drogach w czasie wakacji. Młodzi kierowcy są wtedy bardziej rozkojarzeni, a do tego często piszą SMSy (43 %), dzwonią z telefonem przy uchu (36 %), jadą po spożyciu alkoholu (13 %), a nawet oglądają filmy na smartfonach (11 %).

Dane te pochodzą z badania przeprowadzonego przez Forda w ramach programu "Driving Skills for Life", którego celem jest edukowanie na temat prawidłowych zachowań na drodze oraz poprawianie umiejętności kierowców podczas szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy. Badanie to pokazało również, że młodzi ludzie jeżdżą spokojniej i bezpieczniej, jeśli towarzyszy im ktoś starszy, na przykład rodzic.

Reklama

Ford postanowił zareagować na to, tworząc... "nadmuchiwanego dorosłego", który będzie zawsze przy młodym kierowcy, odwodząc go od niebezpiecznych zachowań. Wystarczy, że nastolatek zacznie robić coś nieodpowiedniego, aby w ułamku sekundy pojawiła się koło niego nadmuchiwana replika jego ojca, karcąca go wzrokiem (metaforycznie).

Tak naprawdę to Ford zrobił jedynie humorystyczny filmik, w którym "reklamuje" taki wynalazek, ale musicie przyznać, że wyszło im to całkiem zabawnie.

"Nadmuchiwany dorosły" zadba o młodego kierowcę /

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony