Najpierw łamał przepisy, później zaczął pluć

Oto zajście jakie zarejestrowała kamera, zamontowana w samochodzie mieszkańca Oławy 24 lipca przed godziną 17.00, niedaleko marketu Kaufland. Kierowca czerwonego mercedesa łamie przepisy, a później wymienia parę "czułych słówek" z kierowcą, zwracającym mu uwagę. Krzyczy, gestykuluje, po chwili wygląda, jakby chciał odjechać, ale nie wytrzymuje. Wysiada i soczyście pluje w stronę samochodu.

Zdjęcie

. /
.
/

plujek z Mercedesa /poboczem.pl

(...) Witold Walkowiak, szef Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oławie, zareagował i dokładnie przeanalizował to, co się działo na drodze. Stwierdził, że kierowca Mercedesa popełnił 7 wykroczeń i "nazbierał" siedemnaście punktów karnych.

- Najpierw wyjeżdża z ulicy Kilińskiego w Wiejską i tam popełnia wykroczenie, nazwane nieprawidłową zmianą pasa ruchu, jest to nieprawidłowe ustawienie pojazdu przed skręceniem - wyjaśnia.

Reklama

- Za to nie ma punktów karnych. Następnie zmusił autora filmu do gwałtownego hamowania, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu - za to przewidziano 6 punktów karnych. Popełniając to wykroczenie, wjechał na powierzchnię wyłączoną z ruchu (przy wysepce dla pieszych) - 1 punkt karny. Następnie zmienił pas ruchu, nie włączając kierunkowskazu - 2 punkty karne. Wjechał też na pasu ruchu ze skrętem w prawo i nie skręcił - 5 punktów karnych. Zatrzymał się na jezdni w sposób utrudniający poruszanie się innym użytkownikom - 1 punkt karny. Nie zapiął pasów i odjechał - 2 punkty.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie, materiały będą przekazane do oławskiego sądu, który zadecyduje, w jaki sposób ukarać kierowcę.

- Zachowanie tego człowieka jest naganne - komentuje Walkowiak. - Bardzo dobrze, że mieszkańcy reagują. Policja nie będzie tolerować takich zachowań na drodze, bo to psuje wizerunek polskich kierowców.

 Więcej na ten temat w  "Gazecie Powiatowej - Wiadomości Oławskie" 31 lipca br. i na portalu www.gazeta.olawa.pl 

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony