Największe wpadki policji

Stróże prawa nie mają łatwego życia. Policjanci niezważając na braki w sprzęcie, niezależnie czy deszcz, śnieg czy palące słońce, dzielnie trwają na posterunku.

Zdjęcie

    /poboczem.pl
   
/poboczem.pl
Oczywiście, "za słuszną sprawę i ojczyznę", bo na pewno nie za pieniądze. Zarobki w policji niewiele różnią się przecież od tych, do których przywyknąć musiały pielęgniarki i nauczyciele, ale cóż – panowie w mundurach to twarde chłopaki, człowiek do wszystkiego może się przecież dostosować.

Służba w policja ma jednak kilka plusów. Jednym z nich jest brak monotonii, nigdy nie wiadomo, co jeszcze spotkać nas może w czasie patrolu. Zapewnia też "darmowe" wejściówki na większość imprez masowych. Chociaż na tych ostatnich naszym zadaniem jest szeroko pojęte zapewnienie porządku (co w Polsce najczęściej sprowadza się do nawalania pałą nawalonych pseudokibiców), czasami nie sposób oprzeć się nastrojowi chwili. No bo jak tu stać "o suchym pysku" gdy wkoło tłum się bawi...

Reklama

Pokusie nie oparli się ostatnio policjanci z Belgii, którzy niedaleko miejscowości Spa ochraniali paradę przebierańców. Zadanie nie było trudne, wystarczyło zabezpieczyć trasę przemarszu i pokierować ruchem tak, by w związku z imprezą nie tworzyły się gigantyczne korki. Okazuje się jednak, że nie wszyscy funkcjonariusze wypełnili je wzorowo. Kilku miało, niestety poważne problemy, wynikające głównie z zaburzeń równowagi...

Na nieszczęście dla szczęśliwych chwilowo policjantów, zdarzenie zarejestrował komórką jeden z uczestników imprezy. Gdy film trafił do Internetu w kilka dni obejrzały go tysiące Belgów.

Co ciekawe, nie tylko znieczuleni alkoholem funkcjonariusze zachowali się w typowy raczej dla Polski niż Belgii sposób. Wobec funkcjonariuszy nie zostały jeszcze wyciągnięte żadne konsekwencje, szef miejscowej policji powiedział, że "na szczęście nic złego się nie stało, policjanci nie wyciągnęli broni, ani nie wywołali bójki".

Aż strach pomyśleć ile razy doszło w Belgii do bijatyk i strzelanin, gdy nikt nie miał przy sobie komórki z kamerą...

Zobacz inne wpadki policji uchwycone obiektywem:

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony