Nasza propozycja. Kursy na dobrze wychowanego kierowcę

Narzekacie na brak kultury na drogach? Na chamstwo kierowców? Na to, że nie zatrzymują się lub przynajmniej nie zwalniają, aby przepuścić pieszych na przejściach. Nie potrafią odpowiednio się zachować, sądząc, że we wnętrzu własnego samochodu są odizolowani od świata i wszystko im wolno. Nie dbają o estetyczny wygląd swoich pojazdów. Lekceważą innych użytkowników dróg.

Zdjęcie

  Szkolenia z pewnością mogłyby być współfinansowane ze środków europejskich /
  Szkolenia z pewnością mogłyby być współfinansowane ze środków europejskich
/
Lista pretensji jest długa, ale może by tak nie ograniczać się do czczej krytyki i poszukać rozwiązań konstruktywnych - na przykład zorganizować kursy dobrych manier za kierownicą.

Zobacz również:

 • Nad umywalkami w toalecie jednej z modnych, krakowskich restauracji wisi napis: "Gościom z obecnej stolicy przypominamy o możliwości umycia rąk". Mało eleganckie, ale ludzie się śmieją, bo Polska pozastołeczna nie przepada za Warszawą i lubi zakpić z jej mieszkańców. Dotyczy to również zmotoryzowanych. więcej

Dla wszystkich chętnych, ale przede wszystkich dla taksówkarzy, przedstawicieli handlowych, funkcjonariuszy służb wyposażonych w radiowozy, kierowców wożących ważnych dyrektorów, prezesów, gości hotelowych itp. Słowem dla osób, dla których prowadzenie samochodu jest nieodłączną częścią pracy. Takie szkolenia z pewnością mogłyby być współfinansowane ze środków europejskich, a ich absolwenci otrzymywaliby certyfikaty Dobrze Wychowanego Kierowcy, dokumenty poświadczającego wszechstronne kwalifikacje właścicieli.

Reklama

Inspiracją do powyższego pomysłu były dla nas doniesienia z dalekich Indii. Kraju wielkich kontrastów, gdzie obok oceanu biedy funkcjonuje najliczniejsza w świecie klasa średnia. Nie brakuje tam również prawdziwych bogaczy.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Czy przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

 • 16%
 • 51%
 • 12%
 • 8%
 • 13%
głosów: 4260
Specyfika ruchu na miejscowych drogach powoduje, że wielu właścicieli samochodów woli powierzyć ich prowadzenie zawodowym kierowcom. Właśnie z myślą o potrzebach i oczekiwaniach tej grupy zmotoryzowanych powstał Institute of Chauffeur Services, instytucja, która postawiła sobie za zadanie przeobrażanie zwykłych kierowców, pełnych przywar i złych nawyków, we wszechstronnie przygotowanych szoferów, w dawnym znaczeniu tego słowa.

Zobacz również:

 • Na całym świecie Polacy słyną ze swej gościnności i życzliwości w stosunku do innych. To prawda. Potwierdzenie tej opinii codziennie spotkać można na naszych drogach. więcej

Institute of Chauffeur Services oferuje dwumiesięczne szkolenia, podczas których kursanci uczą się obowiązującej za kierownicą etykiety, dowiadują się, jak radzić sobie ze stresem, nabywają umiejętności właściwej komunikacji z pasażerem czy pasażerami, poznają znaczenie takich cech, jak punktualność, dyskrecja, wartość opartego na wzajemnym poszanowaniu trwałego związku z pracodawcą, zdobywają wiedzę na temat higieny osobistej, schludnego ubioru itp. Do tego dochodzą elementy typowo zawodowe: płynna, bezpieczna jazda, sprawne posługiwanie się mapami i nawigacją, dbałość o czystość i wygląd pojazdu. W nauce wykorzystuje się luksusowe wersje mercedesów, audi, marek japońskich, czyli modele aut, którymi jeżdżą na co dzień pracodawcy kandydatów na szoferów.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Co sądzisz o "warszawskim" stylu jazdy:

 • 33%
 • 20%
 • 32%
 • 15%
głosów: 28085
Obejmujący dziesięć sesji kurs kosztuje około 13 000 indyjskich rupii, czyli równowartość ok. 255 dolarów. Śmiesznie tanio, zważywszy, że za tę cenę uczestnik szkolenia otrzymuje również trzy służbowe uniformy, firmowe buty, czapkę, krawat i rękawiczki, składane krzesełko (aby nie musiał przesiadywać w aucie lub jeść w nim drugiego śniadania w oczekiwaniu na pasażerów) oraz zestaw kosmetyków samochodowych.

Parę lat temu głośny był przypadek kierowcy ówczesnego prezydenta jednego z dużych polskich miast, który wyleciał z roboty za to, że po zatrzymaniu służbowej limuzyny nie otworzył drzwi swojemu pryncypałowi. Gdyby ów nieszczęśnik był absolwentem Institute of Chauffeur Services, zapewne pracowałby do dzisiaj...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony