Nie kupuj audi od buraka

Czwartek, 20 września 2007 (10:02)

Zaczyna się od klasycznie, od zauroczenia.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Przypadkowo miniemy się na ulicy, oczaruje nas styl, linia, czy subtelność z jaką się porusza. Tak rodzi się miłość. Z każdym kolejnym spotkaniem prześladować nas będą coraz to bardziej nachalne myśli, aż w końcu, po kilku lub kilkunastu miesiącach stajemy się kłębkiem nerwów pałającym obsesyjnym pożądaniem do obiektu naszych westchnień.

Co wtedy? Większość z nas wybiera się wówczas na wycieczkę po miejscowych placówkach wspomagania kondycji finansowej i po dokonaniu wnikliwej analizy decyduje się na kredyt.

Reklama

Babcia Helga i jej rasowe BMW

Życie w symbiozie ze społeczeństwem opiera się na wzajemnych relacjach. czytaj więcej

I właśnie wtedy zaczyna się przysłowiowy młyn. Dziesiątki godzin spędzonych przed monitorem, setki przewertowanych stron gazet z ogłoszeniami. Wszystko po to, by z natłoku ofert wyłowić te godne naszego zainteresowania.

Gdy przesympatyczny sprzedawca zapewni nas przez telefon, że samochód to prawdziwy bezwypadkowy rarytas z małym przebiegiem decydujemy się na oględziny. Nic bardziej prostszego. Wystarczy zawieść kolegę, który zgodzi się zawieźć nas pod wskazany adres, przeprosić jego żonę, która tego dnia chciała akurat wybrać się na zakupy, wyżebrać u szefa dzień urlopu, zatankować paliwożerne kumplowe V6 i wybrać się na drugi koniec Polski. Fraszka.

Niestety, po wielogodzinnej podróży nader często okazuje się, że wychuchane ogłoszeniowe cacko w rzeczywistości jest stworzoną przez artystę blacharza wariacją na temat wersji seryjnej, a pan, z którym rozmawialiśmy przez telefon robi wrażenie stałego bywalca zakładów penitencjarnych.

Co wtedy? Niestety, większość z nas się poddaje i rwąc włosy z głowy wraca do domu. Okazuje się jednak, że i na kombinatorów znajdzie się sposób. Wprawdzie trzeba będzie zapłacić ok 2 zł, ale być może uda nam się uchronić innych przez powtarzaniem naszych błędów. Zawsze można przecież zamieścić ogłoszenie...

Oto treść jednego z takich ogłoszeń, które podesłał nam jeden z czytelników:

Cena:

9 999 PLN / 2 650 EUR (do negocjacji)

Typ:

Sportowy / Coupe

Informacje:

Rok produkcji: 1995, 1 200 000 km, Skrzynia biegów: automatyczna, Moc: 300 KM (221 kW), Pojemność skokowa: 4200 cm3, benzyna, czarny-metalic, Liczba drzwi: 4/5,

Dodatkowe informacje:

sprowadzony, zarejestrowany w Polsce

Opis pojazdu:

LINK DO OGŁOSZENIA TEGO BURAKA JAK OPISAŁ !!!!

http:[...]

UWAGA !

Oszust i złodziej sprzedający na portalu allegro audi A8 4.2 quattro !

W miejscowości [...] na allegro pod nickiem [...] mocny w gębie i na swojej posesji. Próbował okraść mnie z pieniędzy !

Przejdźmy do konkretów - przestrzegam wszystkich chętnych przed kupnem tego auta, ponieważ zapewniał, że audi było bezwypadkowe i ma 120 tys km przebiegu. Okazało się, że jest całe w szpachli. Widoczne są rysy papieru ściernego, uszkodzona podłużnica (lewy przód), strzelone air bagi, cała w falach Dunaju skóra z przebiegiem 400.000 tys km. Idiota ten zapewniał mnie, że auto jest w idealnym stanie i jest w 100% bezwypadkowe. Pytałem bydlaka kilka razy, czy jest to prawdą co mówi i wypisuje - zapewniał mnie, że jak zobaczę ten samochód na.pewno go kupię,że nie ma takiego audi A8 drugiego. Może z tym powiedział prawdę, że nie ma takiego " szrota " drugiego jak ten! Ludzie uważajcie. Zwróciłem frajerowi uwagę a ten idiota skoczył do mnie do bicia. Straszył kolegami i uszkodził nam pojazd kopiąc w nasz samochód i próbował okraść z pieniędzy. Ta miejscowość, gdzie mieszka ten psychopata jest na całkowitym odludziu. Przestrzegam wszystkich !!!!!!

To audi było wystawione na allegro z konta [...] lokalizacja [...] numer rej. tego audi: [...], kolor czarny

posługiwał się numerami telefonów

[...]

A co Ty o tym sądzisz?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl