Nie tankować na tych stacjach?

Analitycy, a w ślad za nimi media, straszą gwałtownym wzrostem cen paliw. Podobno w lipcu litr bezołowiowej 95 ma kosztować 5,40 zł. Internauci znaleźli sposób na paliwową drożyznę.

W sieci pojawił się e-mail, będący kolejnym wcieleniem tzw. łańcuszka św. Antoniego. Zamiast streszczać, o co chodzi, zacytujemy go w całości, zachowując oryginalną składnię i pisownię.

Zdjęcie

Nie tankować na BP? A co to da?  
Nie tankować na BP? A co to da?  
"Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł.

Reklama

Przeczytaj do końca!

Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzano kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się!

Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Musimy więc podjąć radykalne kroki, aby nauczyć ich, że to kupujący kontrolują rynek, a nie sprzedający. Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch."

Hm... Pomysł jak pomysł. Już niejednokrotnie usiłowano zachętą do nie kupowania jakiegoś towaru czy usługi wymusić obniżenie ich ceny. Niestety, podobne akcje rzadko zyskują poparcie wystarczająco szerokie i konsekwentne, by przyniosły jakiekolwiek praktyczne rezultaty. Nie zawsze zresztą wezwanie do bojkotu ma tak przyziemny cel.

W latach 80. obrońcy praw człowieka w zachodniej Europie nawoływali do omijania szerokim łukiem stacji benzynowych pewnego znanego koncernu, który rzekomo miał wspierać politykę apartheidu w Republice Południowej Afryki. Minęły lata, apartheidu już dawno nie ma, a koncern działa jak działa i miewa się świetnie.

Anonimowi autorzy przytoczonego wyżej apelu nie kierują się równie szczytnymi pobudkami, ale też twierdzą, że ich akcja ma światowy wymiar. Prawdę mówiąc nie wiadomo jednak, dlaczego ich atak wymierzony jest akurat w BP i Statoil. To nie te firmy są największymi graczami na rynku paliw w Polsce i nie one decydują o cenie benzyny na naszych stacjach. Najwięcej do powiedzenia mają tu PKN Orlen (który m.in. dostarcza paliwo BP i Statoilowi) oraz... Ministerstwo Finansów, które ustala stawki podatków. Tylko jak bojkotować fiskusa...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony