Niemcy olali Polaków

Nie wiem jak Was drodzy internauci i redakcjo Interii, ale mnie trafia, gdy po raz kolejny jestem świadkiem marnotrawienia polskiego potencjału przez naszych zachodnich sąsiadów (*)

Zdjęcie

/
Podczas kariery Roberta Kubicy w BMW Polacy musieli często pić z młodym kierowcą puchar goryczy. Wielu na pewno z niesmakiem czytało komentarze niemieckich fanów formuły szydzących z Roberta, wypisujących brednie jak: "... bo my Niemcy zawsze jesteśmy od was, Polaków lepsi" tylko dlatego, że Heidfeld zajął wyższą pozycję z powodu lepszej strategii wyścigowej dla niego obranej przez BWM. Teraz monachijski koncern zrobił swoiste hande hoch i uciekł z F1 pozostawiając naszego niedoszłego mistrza na lodzie.

I co z tego, że wy, Niemcy jesteście niby lepsi?

Reklama

Co prawda to wy macie BMW, Mercedesa, Porsche, Audi, Schumachera, Bacha, Hegla, Goethego. I co z tego? Żadna nacja też wcześniej nie wykorzystała Kulturkampfu, Blitzkriegu ani nie wymyślił rakiet V2. Wspaniale. Nikt wam tego nie zabierze, trzymajcie to sobie, tak jak my trzymamy Chrobrego, Krzywoustego, bitwę pod Grunwaldem, Husarię, Chopina, Curie - Skłodowską, Dywizjon 303, Tarskiego, Solidarność i Małysza. Tylko dlaczego Robert przez wasz brak konsekwencji musi się teraz przesiadać do małego karta?

Zdjęcie

/
Ciekawy jestem co by było gdyby złośliwa historia właśnie was wsadziła między Rosję, a inny tak nadęty i ekspansywny kraj jak Niemcy? Wtedy wiedzielibyście jak ważne są symbole i bohaterowie pozwalający się wznieść nad szarą codzienność. Co prawda nie mamy takich jak wy autostrad, kompetentnych polityków ani porządnej ochrony zdrowia. Mamy natomiast własną dumę narodową, która nadszarpnięta prowokacją Clarksona nie pozwoli nam tak po prostu zapomnieć w myśl politycznej poprawności o waszej niekonsekwencji. Krzysztof J.

(*) - list do redakcji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony