Niemcy płaczą...

...Włosi się cieszą, a świat się śmieje. Tak w jednym zdaniu scharakteryzować można sytuację, jaka wytworzyła się ostatnio wokół marki Opel.

Zdjęcie

Nowy wartburg 353?
/poboczem.pl
Należąca do General Motors firma, podobnie jak cały koncern wydaje się stać jedną nogą w grobie, zarząd i związkowcy chwytają się wszystkiego, by tylko nie dopuścić do przejęcia marki przez Fiata. W akcie ostatecznej desperacji pojawiły się nawet głosy o możliwości wskrzeszenia marki Wartburg, by ratować miejsca pracy w fabryce w Eisenach. Nasi sąsiedzi zza Odry wydają się być jednak na przegranej pozycji, każdy scenariusz oznacza bowiem likwidację wielu miejsc pracy w Niemczech.

Zdjęcie

fot. Internet / Wartburg 353 po tuningu
/
Po tym jak Fiat połączył się z Chryslerem, entuzjaści motoryzacji w Stanach prześcigali się w pomysłach, jak wyglądać mogą nowe samochody należących do Chryslera marek. Furorę na forach internetowych zrobił stworzony przez internautów jeep phoenix, czyli fiat panda 4x4 z logiem jeepa na masce. Okazuje się, że w Polsce również nie brakuje wizjonerów, którzy przewidzieli nadchodzący mariaż Fiata z Oplem.

Reklama

Zdjęcie

Artystyczna wizja - jeep phoenix
/
Czyżby tak wyglądać miał nowy wartburg produkowany w kooperacji z Fiatem? Wprawdzie Niemcy wspominali o wykorzystaniu podzespołów z corsy, ale pamiętajmy, że oryginalny wartburg był przecież dużym i ciężkim rodzinnym sedanem. Przyznacie chyba, że pewne podobieństwo do lepionych szpachlą i drutem, masywnych modeli 353 jest dostrzegalne.

Zdjęcie

/poboczem.pl
Wprawdzie ze zdjęć trudno to wywnioskować, ale sądzimy, że właściciel wizjoner wyposażył swoje dzieło w instalację gazową. Jeśli tak wierzymy, że samochód spala nawet podobne ilości oleju co 353. :)

***

Redakcja serwisu Poboczem.pl nie ponosi odpowiedzialności za wyrażane w komentarzach słowa (a także czyny) osobników, których IQ i poczucie humoru nie pozwoliło na przyswojenie treści artykułu...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony