Niepełnosprawni umysłowo?

Czwartek, 28 czerwca 2007 (12:53)

Wciąż zachodzimy w głowę, skąd biorą się półinteligenci, którzy codziennie parkują swoje samochody na miejscach dla inwalidów. Wiemy natomiast, że z tymi zakompleksionymi geniuszami trudno jest walczyć. Gdy tylko zwróci się im uwagę z prędkością karabinu maszynowego sypią się na nas obraźliwe epitety, a nie rzadko nawet i pięści.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Z tym większym uznaniem przedstawiamy kontrowersyjny, acz zdecydowanie warty pochwały pomysł Pani Marzeny Kalszyńskiej - Rzecznika Osób Niepełnosprawnych w Płocku.

Pani Marzena postanowiła walczyć z bezczelnymi kierowcami w niecodzienny i, jak się okazało, bardzo skuteczny sposób. W jednej z firm specjalizujących się w produkcji kalkomanii zamówiła tysiąc dużych, przyciągających wzrok naklejek z napisem "Zabrałeś moje miejsce, zabierz moje kalectwo".

Reklama

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Póki co, naklejki trafiają na prawą część przedniej szyby samochodu, który bezprawnie zajmuje miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ale niewykluczone, że ci najbardziej oporni znajdować je będą po lewej stronie, na wysokości wzroku kierowcy. Jaskrawo czerwonej kalkomanii o rozmiarach zbliżonych do formatu A5 nie sposób przegapić. W żaden sposób nie uszkadza ona szyby, ale pozbycie się jej nie jest łatwe. Aby usunąć naklejkę oporny kierowca musi wykazać się niemałą cierpliwością. Wykonano je bowiem w taki sposób, aby ich zrywanie odbywać się mogło jedynie po małym kawałeczku. Co więcej po zaklejeniu szyby, kierowca zmuszony jest pozbywać się wstydliwego znamienia na oczach przechodniów.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
Już po kilku dniach akcja zaczęła przynosić wymierne efekty. Prócz nieodpowiedzialnych kierowców udało się również zmobilizować niepełnosprawnych do umieszczania swoich kart parkingowych w widocznym miejscu.

Pytanie tylko, czy czepianie się tych, którzy bezczelnie zajmują miejsca parkingowe przeznaczone dla inwalidów jest słuszne? Oni również nie są przecież w pełni sprawni. Tyle tylko, że umysłowo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl