Niepokojące plany nowych autostrad

Jako pierwszy serwis w kraju publikujemy plan rozbudowy sieci autostrad w Polsce w związku z przyznaniem nam przez UEFA organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku. Niestety, w Ministerstwie Transportu nie udało się jeszcze potwierdzić, czy przysłany przez czytelnika projekt doczeka się realizacji.

Zdjęcie

Czy tyle zostanie z ambitnych planów rozbudowy polskich autostrad?
/
Wszystko wskazuje jednak na to, że taki przebieg nowo budowanych autostrad jest całkiem prawdopodobny. W przejrzysty sposób łączy on ze sobą miasta, w których odbywać się mają spotkania, omija również obszary objęte unijnym programem "natura 2000".

Autostradowy sabotaż

Dzisiejszy dzień to kamień milowy w historii rodzimej infrastruktury drogowej. Nad polskimi kierowcami zlitował się w końcu Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej. Mając w pamięci niedawną wizytację i podróże po naszych drogach, ludzie z UEFA postanowili wspomóc nas w tej beznadziejnej... czytaj więcej

Mamy nadzieję, że obiecane 900 km autostrad w tej, czy innej formie powstanie do roku 2012. Jeśli tylko ogólnonarodowy zapał nie okaże się słomiany a politycy i wykonawcy przyłożą się do roboty, istnieje spora szansa, że w końcu będziemy podróżować jak Europejczycy.

Reklama

Jeśli nie, możliwe, że wszystko skończy się jak zwykle i zamiast autostrad dostaniemy...

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony