Nieprawdopodobna głupota kierowcy autobusu. Centymetry od tragedii

W internecie pojawił się film, na którym widać moment zderzenia pociągu Pendolino z autobusem dowożącym pasażerów na lotnisko w Modlinie. Doszło do tego we wtorek na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Na nagraniu widać m.in. kierowcę, który machając rękami próbuje zatrzymać pędzący skład.

Jest film ze zderzenia Pendolino z autobusem /poboczem.pl

Pociąg Pendolino relacji Gdynia - Bielsko-Biała, którym podróżowało 210 pasażerów, zahaczył o stojący na przejeździe kolejowym autobus Kolei Mazowieckich, przewożący blisko 40 osób. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Na zamieszczonym w internecie nagraniu widać wjeżdżający pod opuszczające się rogatki autobus, który ostatecznie zatrzymuje się na przejeździe. Kierowca pojazdu wysiada i machając rękami próbuje zatrzymać pędzący pociąg. Nie udaje mu się to i Pendolino z impetem uderza w tył pojazdu, z którego wybiegają pasażerowie.

Reklama

48-letniemu kierowcy autobusu, który znalazł się pomiędzy rogatkami, postawiono już zarzut. Śledztwo dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony