Nowa zbiórka! Tym razem na... nowe auto dla premier Szydło

Poniedziałek, 20 lutego 2017 (13:55)

Po głośnym wypadku z udziałem rządowej limuzyny przewożącej premier Beatę Szydło internauci zorganizowali charytatywną zbiórkę pieniędzy na zakup nowego auta dla kierowcy staranowanego przez BOR Fiata Seicento.

Zdjęcie

Zbiórka pieniędzy na opancerzone Audi A8 dla premiers Szydło idzie dość pomału /
Zbiórka pieniędzy na opancerzone Audi A8 dla premiers Szydło idzie dość pomału
/
Młody kierowca z Seiceno, dzięki internautom, stanie się bogaty!

„Hojność ludzka nie zna granic” – tak można by podsumować efekt zbiórki pieniędzy dla 21-letniego Sebastiana na zakup kolejnego Seicento. Okazało się bowiem, że będzie mógł sobie pozwolić na znacznie ciekawszy samochód. czytaj więcej

Chociaż - na pierwszy rzut oka - sprawa wydawała się być żartem, w kilka dni udało się zebrać rekordową kwotę. Organizator chciał uzbierać 5 tys. zł, które pozwalałyby na zakup innego Fiata Seicento w dobrym stanie. Niespodziewanie pomysł wsparło już blisko 8 tys. osób. Dzięki ich wpłatom udało się zebrać - uwaga - 147 194 tys. zł, które, jak podkreśla organizator, "zostaną w całości przekazane poszkodowanemu na jego rachunek bankowy i skrupulatnie rozliczone".

W opozycji do zbiórki na zakup "nowego" Seicento powstała kolejna - tym razem na... zakup nowej, opancerzonej limuzyny dla pani Premier!

Reklama

Jak twierdzi jej autor - Łukasz Hankus - "Pan Sebastian, 21-letni kierowca Seicento, ma już swoją zbiórkę. Pomyślałem sobie, że to niesprawiedliwe, że ludzie wspierający rząd PiS i panią Premier nie mają swojej, na której mogliby wyrazić swoje poparcie realnymi pieniędzmi. Skoro nikt z nich do tej pory takiej zbiórki nie zrobił, to może zwyczajnie trzeba im pomóc i taką zbiórkę stworzyć. I tak oto narodziła się zbiórka na nową, bezpieczniejszą limuzynę dla pani Premier".

Wyprzedzają złosliwe komentarze autor wyjaśnia, że nie ma na celu dowcipkowania z władzy. "Nie, to nie żart. Chcę pomóc środowiskom wspierającym demokratycznie wybrany rząd w wyrażeniu swojego poparcia w mierzony realnymi kwotami sposób. Celowo wybrałem tą samą platformę, na której zbierane jest wsparcie dla p. Sebastiana z Seicento. Dodatkowo, aby dać dobry przykład i żeby pokazać, że to nie głupi żart - wpłacam osobiście na zbiórkę 1000 zł" - dodaje. Zaznacza również, że "Jeśli pomimo dochowania należytej staranności w próbach nawiązania kontaktu i sposobu przekazania daru Suwerena nie uda się doprowadzić do przekazania zebranej kwoty, środki pochodzące ze zbiórki zostaną przekazane UNICEF na akcję związaną z pomocą dzieciom w Syrii".

Niestety, wiele wskazuje na to, że pomysł uzbierania miliona złotych na uzupełnienie wykruszającej się floty limuzyn BORu o opancerzone auto dla Prezesa Rady Ministrów, nie przypadł do gustu internautom. Do tej pory udało się zebrać nieco ponad 2,2 tys. zł a akcję wsparło... zaledwie 60 osób. Trochę więc brakuje, do założonego celu, wynoszącego... milion złotych.

Biorąc powyższe pod uwagę, na usta same cisną się słowa innego premiera, który - lata temu - dopraszał się o wspólne osiągnięcie zamierzonego celu... To jak będzie - Towarzysze Internauci - "Pomożecie? No!"

PR

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl