O krok od tragedii. Autobus komunikacji miejskiej jedzie na czerwonym świetle

Wbrew temu, co sądzą miłośnicy ciężarówek, elitą wśród kierowców zawodowych nie są wcale "drajwerzy" z tzw. "tirów". Kierowcą ważącego 40 ton zestawu zostać można w stosunkowo łatwy sposób. Zdecydowanie więcej "zachodu" sprawia uzyskanie prawa jazdy kategorii D, czyli uprawnień pozwalających nam na prowadzenie autobusów.

Zdjęcie

Gdy światło zmienia się na zielone powoli ruszyłem - odruchowo spojrzałem też w lewo. Na całe szczęście, bo okazało się, że rozpędzony autobus linii 731 /
Gdy światło zmienia się na zielone powoli ruszyłem - odruchowo spojrzałem też w lewo. Na całe szczęście, bo okazało się, że rozpędzony autobus linii 731
/
Jazda kilkunastotonowym pojazdem z pasażerami wymaga specjalnych predyspozycji. Wszystkie czynności wykonywać musimy odpowiednio wcześniej, od naszych decyzji zależy zdrowie i życie kilkudziesięciu osób. Dlatego właśnie kierowca autobusu wykazywać się musi nie tylko kunsztem prowadzenia, ale też dużą wyobraźnią.

Niestety, jak pokazuje rzeczywistość, nie wszyscy nadają się do tej pracy...

Reklama

Poniżej prezentujemy nagrany w Warszawie film, jaki otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Oddajmy mu głos:

"Wracałem, jak co dzień, z rodziną do domu. Na skrzyżowaniu ulic Światowida i Modlińskiej nie załapałem się już na zieloną strzałkę. Widać na filmie, jak strzałka gaśnie, a ja zatrzymuję się. Na klipie już nie widać zmiany świateł, ale widać jak ruszają samochody z naprzeciwka (widać też auta stojące na Modlińskiej).

Gdy światło zmienia się na zielone powoli ruszyłem - odruchowo spojrzałem też w lewo. Na całe szczęście, bo okazało się, że rozpędzony autobus linii 731 (nr boczny 3442 Nr.rej:WI 6256N) przejechał na czerwonym świetle.

Kierowca nic sobie nie robił z zaistniałej sytuacji. Podjechałem więc do niego i zapytałem, czy chciał mnie zabić? Odparsknał coś w chamskim języku - mina mu zbladła dopiero, jak pokazałem kamerę...

Dodam, że z tyłu po lewej stronie jeździ z nami 3-letnia córeczka. Boję  się myśleć, co by było, gdyby w tym momencie ktoś inny był na moim miejscu i nie spojrzał w lewo."

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony