Odpowiedzi do naszych pytań zamieszczonych w tekście pt. "Polscy kierowcy nie znają przepisów!"

Stare porzekadło głosi, że tak jak żaden mężczyzna nie przyzna się, iż jest kiepskim kochankiem, tak samo żaden zmotoryzowany nie powie o sobie, że jest słabym kierowcą i nie zna ptrzepisów... Kliknij, przeczytaj, porównaj odpowiedzi!

1)  TAK (o ile motocykl nie ma wózka bocznego), znak zabrania kierującym pojazdami silnikowymi wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych, a motocykl jest pojazdem jednośladowym.

Reklama

2)  NIE, wznowienie jazdy jest możliwe dopiero po uzyskaniu zezwolenia dróżnika kolejowego.

3)  NIE, jest to znak wskazujący początek strefy ograniczonej prędkości; ten zakaz odwołuje jedynie znak "koniec strefy ograniczonej prędkości".

4)  Zakaz zatrzymywania się dotyczy drogi, a więc zarówno jezdni, jak i chodnika oraz pobocza. Obowiązuje po tej stronie drogi, po której umieszczony jest znak. Aby zakaz nie obejmował chodnika, po znakiem musi być umieszczona tabliczka "Nie dotyczy chodnika".

5)  NIE, przepisy zabraniają zatrzymywania się zarówno na jezdni, jak i na poboczu, obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni.

6)  NIE, zakaz zawracania dotyczy tylko manewru zawracania, a nie skręcania.

7)  Dopuszczalna prędkość zespołu pojazdów (a samochód z przyczepą lekką jest zespołem pojazdów) wynosi na autostradzie 80 km/h.

8)  NIE. Pojazd silnikowy to pojazd wyposażony w silnik, ale z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego.

9)  TAK. Pojazd samochodowy to pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego. Motocykl jest więc oczywiście pojazdem samochodowym.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony