Opel calibra vel "klozet"

Etatowy pojazd bywalców dyskotek i "miszczuf kjerownicy" w wieku 17-22 lata. Twardo zawieszony, z przednim napędem i podstawowymi silnikami od kosiarek, koniecznie wykastrowanymi instalacją LPG.

Zdjęcie

Kliknij
/poboczem.pl
W swoich czasach obiekt pożądania większości motoryzacyjnych maniaków, dzisiaj dostępny po cenie makulatury. Większość jest w stanie wskazującym na rozbicie. Części najtaniej kupować na kilogramy, ceny niektórych (np. uszczelki drzwi) potrafią zwalić z nóg.

Wpieniają: słabe światła mijania i komfort na poziomie ogrodowych taczek. Plus za duży bagażnik - minus za krawędź załadunku na wysokości pępka. Dobre wyposażenie mocniejszych wersji przeważnie już nie działa, lub popsuje się w najbliższym czasie. Ładnie utrzymane egzemplarze zdecydowanie warte są polecenia, niestety 85% z dostępnych na rynku, błagalnym wzrokiem, prosi się o remont lub kasację.

Reklama

W cywilizowanych krajach (np. Niemcy) samochody przechodzą już w kolekcjonerskie ręce. Na złomowiska - fakt - nie trafiają, bo wywozi się je po prostu do Polski.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony