Opowieść o tym, jak policjanci trzymali szlabany

​Nie można jednak zapominać, że praca funkcjonariuszy drogówki nie polega jedynie na zapewnieniu stałego dopływu gotówki do budżetu. Ich zadanie to - przede wszystkim - służba na rzecz bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Ta nie ogranicza się jedynie do wyłapywania piratów drogowych i zabezpieczania wypadków. Nietypowe interwencje nie należą wcale do rzadkości.

Zdjęcie

Tak wyglądał przejazd jeszcze przed montażem rogatek /
Tak wyglądał przejazd jeszcze przed montażem rogatek
/

Nie można jednak zapominać, że praca funkcjonariuszy drogówki nie polega jedynie na zapewnieniu stałego dopływu gotówki do budżetu. Ich zadanie to - przede wszystkim - służba na rzecz bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Ta nie ogranicza się jedynie do wyłapywania piratów drogowych i zabezpieczania wypadków. Nietypowe interwencje nie należą wcale do rzadkości.

Do jednej z nich doszło 6 listopada na jednym z przejazdów kolejowych w Pile. Około godz. 8 rano funkcjonariusze z lokalnej komendy zostali poinformowani o niesprawnych zaporach na przejeździe kolejowym przy Alei Wojska Polskiego (droga wojewódzka nr 179).

Reklama

Awaria rogatek spowodowała komunikacyjny paraliż - dziesiątki kierowców utknęło w korku.

Na szczęście, nie czekając na służby techniczne kolei, policjanci postanowili sami podnieść zapory i pomóc kierowcom w drodze do pracy i szkół. Rozładowywanie powstałego w wyniku awarii zatoru zajęło mundurowym ponad godzinę. 

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że półrogatki na rzeczonym przejeździe pojawiły się... w sierpniu tego roku. Wtedy właśnie - kosztem miliona złotych - przeprowadzono remont, który miał sprawić, że przejazd stanie się bardziej bezpieczny, zaś korki - zlikwidowane.

Film pochodzi ze strony "Sfotografuj Policjanta".

Dzielna policja... /poboczem.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony