Oto radiowóz białoruskiej milicji

W zestawieniu najfajniejszych radiowozów drogówki niepodzielnie panują Włochy. Od 2004 roku policjanci tamtejszej policji autostradowej mają do dyspozycji kilka lamborghini gallargo LP560.

Zdjęcie

Fot: EuroPics   /Agencja SE/East News
Fot: EuroPics  
/Agencja SE/East News
W tyle nie pozostają również nasi zachodni sąsiedzi. Na niemieckich autobahnach spotkać można porsche 911 a także całą paletę supermocnych "trójek" i "piątek" ze stajni BMW.

Przyznacie jednak, że czteronapędowe lambo i tylnonapędowe 911 mają kilka wad. Zupełnie nie nadają się do jazdy po śniegu i rozpadłyby się na części po miesiącu służby na polskich drogach. Tych mankamentów pozbawiony jest za to najnowszy nabytek policjantów z Białorusi. Oto zdjęcie pojazdu białoruskiej policji wykonane kilka dni temu w Witebsku.

Reklama

Charakterystyczna dla amerykańskich dragsterów budowa pozwala sądzić, że pojazd został odpowiednio wzmocniony i przystosowany do pościgów. Długa maska, niewielkie przednie koła i olbrzymie tylne opony sugerują, że wóz może się pochwalić niesamowitym przyspieszeniem. W razie pościgu nawet kierowcy zachodnich sportowych aut wydają się nie mieć żadnych szans.

Z niecierpliwością czekamy na nowe nieoznakowane białoruskie furmanki z wideorejestratorem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony