Passatem holował dwa inne pojazdy

Czegoś takiego policjanci z Gloucester (Wielka Brytania) jeszcze nie widzieli. Brytyjskie media obiegły zdjęcia nietypowego „zestawu pojazdów” z jakim lokalni stróże prawa spotkali się w poniedziałek na ulicach miasta.

Zdjęcie

Widzieliście kiedyś podobny "zestaw"? /Policja
Widzieliście kiedyś podobny "zestaw"?
/Policja

Pomysłowość kierowcy tego drogowego pociągu przechodzi ludzkie pojęcie. Funkcję lokomotywy pełnił poczciwy Passat B5, którego zadaniem było holowanie starego hatchbacka. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zestawem kierowała tylko jedna osoba. Co więcej, do bagażnika holowanego auta - pasami - przywiązana była pozbawiona przedniej osi biała furgonetka!

Ostatnie auto zostało wręcz "zaparkowane" w bagażniku hatchbacka i spięte z nim pasami, jakie stosuje się powszechnie do zabezpieczania ładunków. Jakby tego było mało - zapewne by nie rzucać się w oczy - zestaw przemieszczał się bez włączonych świateł...

Reklama

Co ciekawe, kierowca nie został aresztowany. Niewykluczone jednak, że lokalna prokuratura postawi mu zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, co traktowane jest w kategorii przestępstwa.

Niestety nie udało nam się ustalić, jakiej narodowości był kierowca Passata i czy kierował się swoim pojazdem w stronę Radomia.

Zdjęcie

"Profesjonalny" sposób łączenia ze sobą dwóch pojazdów /Policja
"Profesjonalny" sposób łączenia ze sobą dwóch pojazdów
/Policja

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony