Pirat w Skodzie Octavii dostaje nauczkę

Trudno odmówić słuszności kierowcy, który dyscyplinuje pirata drogowego. Tylko czy zawsze takie zachowanie jest wskazane?

Zdjęcie

Kierowca tira "zdyscyplinował" jadącego Octavią, również słownie /
Kierowca tira "zdyscyplinował" jadącego Octavią, również słownie
/

Kierowcy Skody Octavii tak bardzo się spieszyło, że postanowił wyprzedzić parę aut i tira, pomimo ciągłej linii. W trakcie manewru okazało się, że z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód, więc kierujący Octavią, chciał wcisnąć się z powrotem na swój pas. 

Całą sytuację obserwował jednak kierowca tira, który postanowił dać nauczkę piratowi i zablokował go. Co więcej, nie tylko nie pozwolił mu na powrót na prawy pas, ale zmusił do zatrzymania się i wycofania! 

Reklama

Kierowca Skody z pewnością zapamięta tę lekcję, ale my jednak mamy pewne wątpliwości co do całej sytuacji. Nie popieramy oczywiście zachowania jadącego Octavią, ale nie sądzicie, że kierowca tira za dużo ryzykował? Trzymał się na zderzaku auta poprzedzającego, wjeżdżał na pobocze - zestaw ciągnik siodłowy plus naczepa nie jest stworzony do podejmowania niebezpiecznych manewrów i nie pozwala na szybkie reagowanie. Nic złego na szczęście się nie stało, ale nietrudno wyobrazić sobie sytuację,  w której samochód jadący przed tirem nagle by zahamował, albo szybko jadący pojazd z naprzeciwka nie zdążyłby zatrzymać się przed zablokowaną Octavią. A wy jak oceniacie manewr kierowcy tira?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony