Polak robi superauto!

Gdy przeszło 100 lat temu narodziło się urządzenie, jakie znamy obecnie pod nazwą samochód - w zasadzie nie było firm, które wykonywałyby automobile od postaw.

Zdjęcie

  W  Polsce są ludzie, którym praca wychodzi  po mistrzowsku.
  W Polsce są ludzie, którym praca wychodzi po mistrzowsku.
W początkach przemysłu motoryzacyjnego wielkie - przynajmniej jak na owe czasy - fabryki budowały przeważnie same podwozia. By wyposażona w silnik rama stała się samochodem, auto trafiało do firmy karoseryjnej. Niestety, z czasem, zabudowywanie podwozi stało się nieopłacalne. Producenci opracowali modele, które podobać musiały się wszystkim, konstrukcja ramowa zastąpiona została przez nadwozia samonośne.

Dziś firmy karoseryjne praktycznie nie istnieją, nie oznacza to jednak, że wszyscy jeździć musimy takimi samymi samochodami. Wielu ceniących sobie oryginalność ludzi w przydomowym garażu czy warsztacie chwyta za szlifierki i spawarki i wkładając w swój pojazd niezliczone pokłady czasu i pieniędzy przerabia go wedle własnego uznania.

Reklama

Zdjęcie

  Honda CRX przeistacza się w...
  Honda CRX przeistacza się w...
Efekty ich pracy często nie wzbudzają należytego szacunku - wykonanie naprawdę ładnego i dobrze spasowanego auta to prawdziwa sztuka. Na szczęście, także w Polsce są ludzie, którym wychodzi ona po mistrzowsku.

Nie wierzycie?

Więcej filmów znajdziesz tutaj:

http://www.youtube.com/user/LEGENDMAKE#p/u/0/N0XVMeR3GI0

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony