Policja spaliła primaaprilisowy żart z Porsche

​Kilka dni temu na naszych łamach pisaliśmy o dwóch niby policyjnych Porsche, które widziano na ulicach Poznania.

Zdjęcie

Żart z policyjnymi porsche niezbyt się udał... /fot. Policja /
Żart z policyjnymi porsche niezbyt się udał...
/fot. Policja /

Każdy średnio spostrzegawczy internauta szybko zorientował się, że to auta demonstracyjne, które wystawione zostaną na zbliżających się motoryzacyjnych targach w Poznaniu.

Poznańska policja zdaje się nie zauważyła, że internet rozszyfrował  zagadkę  i  1 kwietnia  opublikowała na swoich stronach specjalny komunikat na ten temat, który oczywiście jest żartem! Oto on.

Reklama

Zdjęcie

. /fot. Policja /
.
/fot. Policja /

Dwa najnowsze modele Porsche trafiły do poznańskiej drogówki. Od kwietnia będą siały postrach wśród piratów drogowych. Oznakowane w barwy Policji auta będą patrolować autostradę, drogi ekspresowe i drogi krajowe. To pierwsze tej marki auta w polskiej policji. Poznańska policja otrzymała pieniądze na ich zakup z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC). \Policyjne Porsche 911 Carrera S i Porsche Cayman w ostatnich dniach marca pojawiły się na poznańskich ulicach. Od dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczną w nich służbę na autostradzie A2 oraz na drogach Poznania i powiatu poznańskiego. Zakupione z funduszy Unii Europejskiej auta tej marki to pierwsze tego typu samochody w polskiej policji.

Porsche w policyjnych barwach. No i zaczęło się...

W Internecie pojawiło się zdjęcie, przedstawiające dwa sportowe porsche w barwach policyjnych radiowozów. No i zaczęło się... czytaj więcej

Oba najnowocześniejsze radiowozy trafiły w ręce czterech policjantów z poznańskiej drogówki. Zostali oni starannie wyselekcjonowani z grupy dwustu mundurowych kandydatów na co dzień pracujących w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Cała czwórka to doświadczeni funkcjonariusze i kierowcy. Dwóch z nich ma cywilne licencje kierowców wyścigowych. W marcu policjanci byli w fabryce Porsche Stuttgart-Zuffenhausen. Oglądali, jak wygląda produkcja aluminiowo karbonowego nadwozia i montaż jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut na świecie. Podczas tygodniowego pobytu w Stuttgarcie przeszli także szkolenie na torze testowym pod okiem doświadczonych instruktorów.

Zdjęcie

. /fot. Policja /
.
/fot. Policja /

Poznańska policja w 2010 roku dowiedziała się o konkursie zorganizowanym przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC). Konkurs został ogłoszony w związku z projektem "Europejski program działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2011-2020". Złożona przez Poznań aplikacja konkursowa została zaakceptowana pod koniec 2012 roku. ETSC przekazała na zakup dwóch radiowozów 800 tys. zł.

Na przyszłość policyjnym żartownisiom radzimy  dopracować  szczegóły  takiej akcji. Bo np.  jak już zamienia się rejestracje, to przydałoby się...  obie. Tymczasem na opublikowanym przez poznańską policję filmie z niby przekazania tych aut widać, że te tylne nadal mają  numery zaczynające się na PO :)


Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony