Policja w USA ratuje również... osły

Praca w policji ma to do siebie, że policjanci muszą być przygotowani absolutnie na wszystko. Przekonał się o tym niedawno funkcjonariusz Kyle Canaan z amerykańskiego Norman w stanie Oklahoma.

Zdjęcie

Nie było to łatwe, ale osiołek zgodził się na skorzystanie z przejażdżki radiowozem /
Nie było to łatwe, ale osiołek zgodził się na skorzystanie z przejażdżki radiowozem
/

Będący na służbie Cannan odebrał we wtorek 1 grudnia br. niezwykłe zgłoszenie. Jadąca do pracy Robin Strader zauważyła błąkającego się przy drodze osiołka i postanowiła poinformować o tym lokalnych stróżów prawa. W trosce o dobro zwierzęcia funkcjonariusz Canaan wspólnie z kobietą postanowił zabrać je w bezpieczne miejsce.

Problem polegał jednak na tym, jak to zrobić. Auto kobiety okazało się bowiem za małe dla nietypowego pasażera. Policjant z Norman zdecydował wówczas o wsadzeniu go do radiowozu. Osiołek początkowo stawiał opór, jednak ostatecznie udało się go umieścić w pojeździe. Canaan przewiózł go następnie na posesję pani Strader, która zgodziła zająć się zwierzakiem do czasu odnalezienia jego prawowitego właściciela.

Reklama

Sądząc po zdjęciu i "wyrazie pyska" sprawcy całego zamieszania domyślamy się, że dla niego to też musiało być niesamowite przeżycie. Świadczy o tym również fakt, iż zostawił on po sobie w policyjnym aucie pewną, niekoniecznie miłą, pamiątkę. Funkcjonariusz Canaan przyjął to jednak dzielnie jak na stróża prawa przystało, stwierdzając jedynie, że osiołek w chwili zatrzymania prawdopodobnie był świeżo po śniadaniu. Pani Strader dodała z kolei, że jeżeli nikt nie zgłosi się po zwierzaka, z chęcią zatrzyma go na stałe.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony