Policja wie i nic nie robi

Tylko w 2008 roku nietrzeźwi uczestniczyli w 6375 wypadkach (13 proc. wszystkich wypadków na polskich drogach).

Zdjęcie

alkohol Alkohol zabija /poboczem /poboczem.pl
alkohol Alkohol zabija
/poboczem /poboczem.pl
W zdarzeniach tych śmierć poniosło 748 osób (13,8 % wszystkich ofiar śmiertelnych) a 8025 osób odniosło obrażenia. Jak czytamy w policyjnym raporcie "Wypadki drogowe w Polsce w 2008 roku": "nietrzeźwi najczęściej uczestniczą w zdarzeniach drogowych w ostatnich dniach tygodnia: piątek (14,8%), sobota (19,9%) i niedziela (20%). Niewątpliwie wpływ na to ma fakt, że koniec tygodnia, dni wolne od pracy, sprzyjają spotkaniom towarzyskimi imprezom, podczas których spożywany jest alkohol. Generalnie bowiem w te dni zwiększa się liczba uczestników ruchu pod wpływem alkoholu."

Dla kontrastu, publikujemy list on naszego czytelnika:

Reklama

Tyle się słyszy i czyta o pijanych kierowcach na drogach, ale się pytam dlaczego policja z tym nic nie robi? Przykład: w weekend byłam w Szydłowie na "Święcie Śliwki", pomimo deszczu musiałam zostać do samego końca i imprezy (1:30). Przejechałam całe rynek i nie widziałam ani jednego policjanta, ale co widziałam? Naprutych łebków wsiadających za kierownice i wyjeżdżających do domów po "imprezie".

Dlaczego nasza "kochana władza" podwija ogon pod siebie i nie raczy nawet wyjechać z komisariatu? Przecież to było do przewidzenia że po takim "święcie" na pewno będą tacy co po pijaku za kółko będą chcieli wsiąść! Kolejne pytanie - dlaczego policja nie zrobi tzw. "rękawa" na trasie i nie kontroluje wszystkich jak leci np. w sobotę, kiedy to na wioskach jak też w miastach odbywa się dużo zakrapianych imprez? Czyżby szkoda było pieniędzy na ustniki do alkomatów?

Moim zdaniem jedno wielkie nieporozumienie!! Nie ma się co dziwić, że pijani wsiadają za kółko, oni czuja się bezkarnie, bo kogo maja się bać! Strażaków którzy sprawdzali bilety wstępu na imprezę?

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony