Policja wyprzedza na przejściu dla pieszych

Poważne wykroczenie, pod kątem którego policja wykonuje czasem akcje i wyłapuje kierowców je popełniających. Kiedy jednak policjanci sami jadą ulicą...

Zdjęcie

Radiowóz wyprzedza na przejściu dla pieszych /
Radiowóz wyprzedza na przejściu dla pieszych
/

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych może mieć miejsce, nie tylko na drodze jednopasmowej, ale również wtedy, kiedy mamy dwa pasy w jedną stronę. Za takie wykroczenia (choć wielu kierowców popełnia je bezwiednie i nie doprowadza przy tym do niebezpiecznej sytuacji) policja zabiera czasem prawo jazdy (uzasadniając to, bez względu na okoliczności, stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym).

Inaczej jednak sprawa się ma w sytuacji, kiedy mowa o przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Wtedy nie ma ryzyka, że pieszy nagle wtargnie na jezdnię, więc wyprzedzenie auta jadącego obok w obrębie takiego przejścia nie jest wykroczeniem.

Co jednak w sytuacji, kiedy sygnalizacja jest wyłączona? Tak jak na poniższym nagraniu - widzimy jedynie migający żółty sygnał. Według kierowcy radiowozu widocznego na filmie, najwyraźniej wtedy również można wyprzedzać na przejściu dla pieszych.

Ciekawe czy jego koledzy, zatrzymujący auta jadące w przeciwnym kierunku, mieliby na ten temat takie samo zdanie...

Reklama

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przez radiowóz

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony