Policjanci ukradli samochody za trzy miliony!

Policjanci często skarżą się na przepisy, które sprawiają, że w walce z przestępczością mają "związane ręce".

Okazuje się jednak, że czasami - dla ochrony obywateli - mundurowi stanąć muszą po tej drugiej stronie...

Czeskie media żyją właśnie sprawą grupy przestępczej kradnącej samochody (głównie Skody Octavie) na terenie Pragi. Rozpracowywanie doskonale zorganizowanego gangu trwało w stolicy Czech od sierpnia. Policjanci szybko zorientowali się, że mają do czynienia z zawodowcami - wiadomo było, że zanim uda się zebrać dostateczną liczbę materiałów dowodowych, pozwalającą na postawienie przed sądem wszystkich podejrzanych, minie sporo czasu. To z kolei oznaczało, że każdego miesiąca na ulicach Pragi ginąć będą następne pojazdy.

Reklama

By chronić mienie obywateli mundurowi wpadli więc na nietypowy pomysł - sami zaczęli kraść samochody! Ponieważ udało się rozpracować kilka kryjówek wykorzystywanych przez złodziei, łupem policjantów padały skradzione wcześniej samochody, które - ukryte w garażach i magazynach - czekały na przewiezienie do tzw. dziupli. W ten sposób do prawowitych właścicieli wróciły auta o wartości szacowanej na blisko trzy miliony koron! Ponieważ akcja rozpracowywania zorganizowanej grupy szła pełną parą, by uniknąć dekonspiracji, samochodów nie dało się po prostu skonfiskować. "Odebranie" auta musiało wyglądać na kradzież.

W ubiegłym tygodniu policyjnej grupie rozpracowującej gang udało się zatrzymać i postawić zarzuty dziesięciu członkom szajki złodziei. Szacuje się, że mogą oni odpowiadać aż za 30 proc. wszystkich kradzieży aut w stolicy Czech.

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony