Policjanci zatrzymali busa, a w nim...

Służba na drodze zaskoczyć może nawet doświadczonych policjantów. 24 października br. policjanci drogówki patrolując olsztyńskie ulice zauważyli, że w stojącym na skrzyżowaniu busie, w części bagażowej coś się porusza. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Zdjęcie

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych /
Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych
/

Podczas kontroli okazało się kierowca forda przewoził na pace... małe cielaki. 59-letni kierowca auta tłumaczył policjantom, że kupił zwierzęta w jednym z gospodarstw w naszym regionie. Własnym środkiem transportu postanowił je przewieźć do swojego gospodarstwa znajdującego się w województwie wielkopolskim.

Mężczyzna był zaskoczony, tłumaczył, że nie wiedział, że nie można w ten sposób przewozić zwierząt. Policjanci na miejsce wezwali Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Inspekcję Transportu Drogowego.

Kierowca za przewóz zwierząt  pojazdem do tego nieprzystosowanym został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. O los zwierząt zatroszczył się Powiatowy Lekarz Weterynarii. Dalszą podróż cielaki odbyły już w warunkach zgodnych z przepisami. 

Policjanci zatrzymali busa, a w nim… /Policja

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony