Policjant obywatelski

Jedziemy sobie z kumplem radiowozem, wiadomo, pasem dla autobusów, bo ruch jak cholera, a my przecież jesteśmy "w trakcie wypełniania obowiązków służbowych". Jak zawsze, he, he, he...

Zdjęcie

Szczera spowiedź...
Szczera spowiedź...
Nagle patrzę, a tu jakiś gostek w takim kryzysowym aucie, bez dachu, coś do nas macha i krzyczy. Wychylam się i grzecznie pytam, o co mu, kurna, chodzi. A ten gada, że niby łamiemy przepisy. Aż mnie zatkało, co za bezczelny typ!

Ale nic, nadal grzecznie, tak jak nas szkolili, zapytowywuję faceta, czy jest policjantem, że się tak wymądrza. Wolę się upewnić, bo przecież mamy w służbie różnych nadgorliwców, co chcą kolegów pouczać. Gostek na to, że nie jest policjantem, lecz obywatelem. Wtedy się naprawdę wkurzyłem. Obywatelska, ćwoku, to była milicja za komuny, a teraz mamy wolną Polskę!

Reklama

Każemy typowi zjechać na bok, zatrzymujemy, legitymujemy. Wszystko zgodnie z procedurą, a jakże. No i nie bardzo wiemy, co z faciem zrobić... Wolno go nie puszczę, bo jeszcze bardziej zhardzieje. Może wlepić mu z pięć stówek za niemanie dachu w aucie?

Dzwonię do oficera dyżurnego, a ten mówi, że wystarczą dwie stówki, wychowawczo, za całokształt. Myślałem, że będzie po sprawie, ale ten z kabrioleta uparł się, że mandatu nie przyjmie. Jak ty, kurna taki, to nas długo popamiętasz... Znowu dzwonię do dyżurnego i zabieramy gościa na komendę. Taki to a taki paragraf. Uuuu.... grubo...

No i aż mnie zatrzęsło, gdy dowiedziałem się, że prokuratora nie zdecydowała się na wniesienie oskarżenia. I to ma być sprawiedliwość? Ale nie z nami takie numery. Od czego są sądy grodzkie? Tam słowo funkcjonariusza - święta rzecz. Żaden chłystek się nie wymiga. Chcieliśmy, aby dali mu tysiąc złotych kary. Skończyło się na czterystu. Dobre i to.

Odechce się skurczybykowi podawania się za policjanta obywatelskiego!

Artykuł pochodzi z kategorii: Naszym zdaniem

poboczem.pl

Reklama

Reklama

przejdź do nawigacji
przejdź na początek strony